ru ua

Водохреща: що робити з водою, яка рік простояла, а її не випили

Водохреща: що робити з водою, яка рік простояла, а її не випили Водохреща (фото: facebook.com/chastnik37)

В переддень Водохреща український священик дав важливу пораду

Водохреща 2018 в Україні. Ключар тернопільського кафедрального собору святих рівноапостольних Костянтина і Олени (УПЦ КП), протоієрей Євген Заплетнюк розповів українцям, що робити з водою, яка рік простояла після Водохреща, а її не випили.

Священнослужитель зазначив: по можливості, води на свято треба брати стільки, щоб її спожити за цілий рік.

"Справа в тому, що вода не втрачає своє благодаті та цілющих властивостей навіть після того, як її розвести іншою чистою водою. Тому насамперед слід нагадати про поміркованість, розважливість із якою ми приступаємо до святині", - написав протоієрей на своєму сайті bogoslov.org.

"Це не просто вода, а велика християнська святиня. Тому ставитися до неї слід з максимальною обережністю", - додав він.

За словами Заплетнюка, великий гріх чинять люди, коли зберігають удома цілу колекцію банок із освяченими в різні роки та на різні свята водами, але ніколи не вживають цю воду за призначенням - після ранкового молитовного правила чи в часі хвороб.

"Буває таке, що налита в брудну посудину з брудною кришкою просто зіпсувалася - закони природи сильніші від нашої безпечності та неохайності. В такому випадку, її треба вилити під дерево, в річку чи на таке місце, де ніхто не ходить. І, звичайно ж, про цей випадок обов’язково розповісти священику під час наступної Сповіді", - резюмував священик.

Нагадаємо, що 19 січня, а також напередодні - вранці або в обід 18-го, православні християни здійснюють "Чин великого освячення води".

Хрещення Господнє - християнське свято, багате традиціями, звичаями і прикметами. Цей день знаменує кінець Різдвяних Святок, які проходять в період з 7 по 19 січня. Головним святковим обрядом є купання в ополонці. Навіть незважаючи на морозну погоду, на Водохреща біля водойм збираються натовпи охочих зануритися у святу воду. Про цю та інші традиції свята - у матеріалі Styler.

До речі, лікарі пояснили користь і шкоду купання в крижаній воді.