ua en ru

Кримчани скаржаться на геноцид, але запевняють, що жити при Путіні стало краще

"Раніше Крим був покинутий і нікому не потрібний, а зараз слава богу..." - каже "корінна кримчанка", що переживає "геноцид"

Ось вже майже два місяці, як триває энергоблокада Криму. І хоча поставки електрики на півострові до теперішнього моменту худо-бідно налагоджені, слово "геноцид" раз у раз миготить у російських ЗМІ, а відповідно, і серед населення.

З'ясувати, чи вважаю самі кримчани продуктову і энергоблокаду геноцидом, взялися журналісти проекту "Крим.Реалії".

Як виявилося, багато кримчан дійсно згодні з таким формулюванням. Але, судячи з озвучених претензій до України, далеко не всі жителі півострова в приципах розуміють значення слова "геноцид".

"Так, вони намагаються Крим, щоб сюди або шляху усі перекрити, щоб не було ні відпочиваючих, нічого, і всяку наклеп на Крим говорять, тому я вважаю, що це так", - відповіла на питання про геноцид одна з опитаних жінок, і на тлі цих звинувачень всі жахи Голодомору 1933 року, ймовірно, повинні перетворитися в "радіоактивний попіл".

При цьому багато хто вважав важливим підкреслити, що при російській владі їм скаржитися нема на що, оскільки про них піклується такий сильний президент, як Володимир Путін.

Втім, серед респондентів переважали люди пенсійного віку. Не ислючено, що молоде покоління дотримується інших поглядів.

У всякому разі в тому, що в Криму залишилися українські патріоти, можна було переконатися в суботу, 16 січня, прогулюючись по набережній Ялти. Там на маяку невідомі намалювали прапор України, який влада зафарбували тільки до обіду.