ru ua

"Культурного шоку вже немає": блогер розповів про цивілізований розрив України і західного світу

"Культурного шоку вже немає": блогер розповів про цивілізований розрив України і західного світу Фото: Перехожий (РБК-Україна)

У мережі порівняли сучасний рівень життя українців з показниками 25-річної давності

За останні 25 років рівень життя українців, незважаючи ні на що, став вище, Україна зробила "грандіозний цивілізаційний ривок" і західний світ для нашої держави перестає бути "паралельним всесвітом". Таку думку висловив відомий блогер та журналіст Денис Казанський на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

"Перед Новим роком зазвичай показують фільм "Один вдома" - одну з головних американських різдвяних комедій. Фільм вийшов ще в 1990 році, і в наші краї потрапив на початку 90-х. Добре пам'ятаю емоції від перегляду. Фільм показував якесь інше, зовсім незнайоме життя і тому здавався казкою. Не вірилося, що світ, в якому живуть герої, взагалі десь існує, хоча показували звичайне американське передмістя", - зазначив він.

"Двоповерховий будинок, красиві новорічні гірлянди, супермаркет, одяг героїв, навіть, рознощик піци - все це з Донецька початку 90-х виглядало фантастикою. Цивілізаційний розрив був колосальним. На вулиці я бачив брудну сірість, розриті ями з іржавими трубами, переповнені "Ікаруси", калюжі, хрущовки, ринки, кіоски, бляклий мішкуватий одяг і таких же бляклих мішкуватих людей. На мільйонне місто не було жодного супермаркету, ні однієї піцерії. Вінцем цивілізації на той момент в моєму районі був універсам "Шахтар", в якому бабуся весь час лаялася з продавцями", - згадав блогер.

"Сьогодні, якщо вірити статистиці, українська економіка порівняно з 1990 роком навіть зменшилась. Але якщо відкласти цифри і озирнутися навколо, то стане очевидно, що ми здійснили грандіозний цивілізаційний ривок. На початку 90-х західний світ був паралельним всесвітом. Сьогодні ці відмінності істотно стерлися. Тобто, різниця, звичайно, все одно очевидна. Але культурного шоку від Німеччини, США чи Бельгії вже немає", - підкреслив Казанський.

"Там все краще, акуратніше, чистіше, але при цьому всі атрибути західного життя у нас є. Принаймні, у великих містах. Супермаркет з переповненими прилавками більше не викликає подиву, піцу можна замовити додому так само, як Кевін Маккалістер, а в "Епіцентрі" продається величезна кількість новорічних іграшок та різноманітних гірлянд", - зазначив він.

"Це я все до того, що рівень життя неможливо виміряти цифрами. Радянська статистика не коштувала нічого, тому що люди на межі розпаду СРСР жили в жахливих умовах. Тепер, за всіма показниками ніби як повна д*па, але реальність, звичайно, виглядає куди більш оптимістично, ніж 25 років тому", - підкреслив блогер.

До речі, в мережі показали фото зруйнованого оптового ринку в Донецьку, який до війни був найбільшим в регіоні.