ua en ru

Mars Hopper: українці перемогли в престижному конкурсі від NASA

Mars Hopper: українці перемогли в престижному конкурсі від NASA Фото: Український Mars Hopper став переможцем світового хакатона (youtube.com)

Зараз наші співвітчизники планують зробити два прототипу свого винаходу - для наземних випробувань стратосферних

Українська команда, що створила проект Mars Hopper, стала переможцем Space Apps Challenge в номінації "глядацькі симпатії".

Як повідомляє інтернет-видання AIN.UAкоманда дізналася про свою перемогу ще 23 травня - за три дні до офіційного оголошення результатів, але в офіційному листі представники NASA попросили тримати все в секреті.

Украинский Mars Hopper стал победителем всемирного хакатона

Фото: Український Mars Hopper став переможцем світового хакатона (2016.spaceappschallenge.org)

"Я сподіваюся, ми зацікавили NASA своїм проектом. Якщо це так, то хотілося б, щоб Україна до нього долучилася. Коли ми розробляли проект, то розраховували на це: майже всі технології для його реалізації є в Україні. Було б чудово, якби наша країна зайняла гідне місце серед "космічних" країн", - розповів інженер проекту Олександр Буткалюк.

Він зазначив, що зараз команда планує зробити два прототипу свого винаходу - для наземних і стратосферних випробувань. Розробники озвучили наміри агентству і чекають реакції.

Крім того, українці готуються до поїздки на мис Канаверал на запуск ракети, який відбудеться восьмого вересня. Щоправда, команда поки не знає, чи зможе поїхати туди всім складом: переліт, харчування і проживання вони повинні фінансувати за свій рахунок, NASA організовує лише саму програму візиту.

До речі, до останнього на сайті конкурсу українська команда посідала лише третє місце і з великим відривом. Проте NASA перевіряло своїми методами аналіз голосів на чистоту, і у наших винахідників виявилися найвищі показники.

"Якщо ви зайдете на сайт проекту і перейдете по посиланню на нашу презентацію на YouTube, ви побачите, що кількість переглядів - більше 44 тис. Воно було найбільшим серед усіх проектів з самого початку", - підкреслив Буткалюк.

Додамо, що проект Mars Hopper пропонує альтернативну технологію переміщення по поверхні Марса. українці розробили аналог джетпака і модель ракетоплана, який використовує в якості палива вуглекислий газ.

Раніше Styler писав про те, що в топ-3 конкурсу NASA вийшов український проект.