ua en ru

Кримський міст вбиває Азовське море: вчені б'ють на сполох

Кримський міст вбиває Азовське море: вчені б'ють на сполох Кримський міст (фото: most.life)

Кримський міст знищує екологію всієї акваторії

Кримський міст, який став джерелом багатьох проблем для жителів окупованого півострова, може стати причиною знищення Азовського моря. Таку думку висловив старший науковий співробітник Інституту водних проблем, гірничий інженер-гідрогеолог Юрій Медовар.

Юрій Медовар розповів, що будівництво Кримського моста порушило водообмін між Чорним і Азовським морями. В майбутньому це може викликати справжню катастрофу в акваторії Азовського моря, так як Керченська протока зміліє.

"Написав мені інженер з Керчі, який висловив побоювання про те, що Керченська протока стане болотом. А до цього все і йде за рахунок того, що на фарватері зменшуються глибини за рахунок наносів. Вже офіційно глибина зменшилася на півтора метри", - цитує Медовара видання OBOZREVATEL.

Ці побоювання підтверджують і фахівці-океанологи. Вони відзначають, що поверхня дна в Керченській протоці шорстка, а будівництво мосту веде до збільшення накопичень на дні. А це призведе до того, що територія поступово буде заболочуватися і збільшувати порушення між двома морями.

"Якщо там станеться заболочування території, це призведе до колосального порушення водообміну між морями. Азовське море і так вже зазнає серйозних збитків, там гине фауна, тому що зменшилася течія протоки і зменшився водообмін. Тому, в перспективі Азовське море може спіткати доля Аральського моря, від якого нічого не залишилося", – заявив інженер-гідрогеолог.

Крім того, він зазначив, що чистка каналу нічого не дала, так як відходи, які повинні були викинути в глибини Чорного моря, просто скинули перед протокою і їх плином принесло назад.

Медовар вважає, що Кримський міст потрібно негайно демонтувати і звільнити протоку, інакше Азовське море загине.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що Кримський міст став причиною НП в Чорному морі.

А також розповідали про те, що жителі Криму звинувачують у своїх бідах Кримський міст.