Знайшли знамениту картину Марка Шагала, яку викрали 30 років тому

Субота 14 квітня 2018 10:10
Знайшли знамениту картину Марка Шагала, яку викрали 30 років тому
Фото: Картинна галерея (pixabay.com/sylen)

Викрадачам нічого не загрожує

Знамениту картину французького художника Марка Шагала "Отелло і Дездемона", яку викрали 30 років тому, повернуть законним власникам. Про це повідомляє BBC.

Співробітники Федерального Бюро розслідувань повідомили, що знайшлася картина Марка Шагала, яку вкрали в 1988 році. Знайдену картину пообіцяли повернути законним власникам.

Картина французького художника Марка Шагала "Отелло і Дездемона" була написана у 1911 році. На ній зображений шекспірівський Отелло, який тримає меч і дивиться на свою наречену Дездемону.

В 1988 році ця картина була викрадена з квартири Ернеста і Роуз Геллер разом з безліччю інших творів мистецтв і ювелірних виробів.

Знамениту картину виявили випадково. У минулому році, власник галереї у Вашингтоні, відмовився придбати цю картину і порадив продавцю звернутися до правоохоронних органів, щоб отримати підтвердження прав власності на твір мистецтва.

Чоловік, у якого виявили твір Марка Шагала, проживав у штаті Меріленд і всі ці роки зберігав картину на своєму горищі в спеціальній рамі, виготовленої з стійки дверей і фанери.

Знайшли знамениту картину Марка Шагала, яку викрали 30 років тому

Фото: "Отелло і Дездемона" Марк Шагал (ФБР)

Він отримав цю картину в кінці 1980-х чи на початку 1990-х від іншої людини, яку ФБР і підозрює у крадіжці творів мистецтв з дому Геллер. За словами ФБР, у сімейства Геллер є колекція творів Шагала, Пікассо і Ренуара.

Втім, Ернест і Роуз Геллер повернення картини не дочекалися, так померли багато років тому, але твір мистецтва повернуть їх спадкоємцям.

"Відомий твір мистецтва дуже важко передати в інші руки, якщо він був вкрадений", - так прокоментував цей випадок старший спецагент ФБР Тім Карпентер.

За його словами, через закінчення терміну давності злочину, ні чоловік, який намагався продати картину, ні підозрюваний у злочині, перед судом відповідати не будуть.

До речі, у мережі з'явилася незвичайна карта, на якій кожна держава Європи представлена як знаковий твір мистецтва.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся