ua en ru

Названі два варіанти подальших дій Росії в Україні

Названі два варіанти подальших дій Росії в Україні Володимир Путін (Колаж РБК-Україна)

Політолог заявив, що Кремль може залякувати Захід

Агресія Росії проти України та протистояння з лідерами заходу закінчилося поразкою для Кремля. Тепер у Москви залишилося всього два варіанти подальших дій. Таку думку висловив російський політолог і публіцист Андрій Піонтковський в інтерв'ю SotnikTV.

У Кремля, на думку експерта, залишається лише два варіанти: гібридна капітуляція або гібридна ескалація.

"Гібридна капітуляція - це таке завершення "четвертої світової війни", яке Захід готовий сприйняти як капітуляцію, а російському населенню можна буде подати як перемогу Росії, яка встає з колін", - розповів експерт.

Згідно цієї стратегії, Путін виводить бойовиків з Донбасу, однак у нього на невизначений час залишається Крим.

"Про це восени 2016 року практично домовилися кремлівські експерти з людьми Клінтон. Але, судячи з останніх заяв Пенси і Волкера, сьогодні Вашингтон навряд чи на це погодиться", - сказав він.

Другим варіантом є гібридна ескалація, - військові провокації на Донбасі чи в Білорусі.

"Це буде супроводжуватися нестямним криком Путіна: "Тримайте мене, я припадочний - можу і ядерною слиною плюнути!". Мета - згуртувати патріотично населення і налякати Захід, схиливши його до прийняття прийнятних для Москви умов її гібридної капітуляції", - заявив політолог.

Однак, за його словами, подібні дії навряд чи справлять належне враження.

"Швидше навпаки зараз вже видно, що на найменший рух Москви Україна негайно отримає летальну зброю, що різко підвищує для Кремля ціну агресії", - відзначив Піонтковський.

Відео: Ескалація або капітуляція (YouTube/Sasha Sotnik)

До речі, стало відомо, скільки військової техніки передала бойовикам Росія.