ua en ru

Німецький політолог назвав справжні причини окупації Росією Криму і Донбасу

Німецький політолог назвав справжні причини окупації Росією Криму і Донбасу Фото: Крим (pixabay.com/tpsdave)

Експерт розповів, як Україні повернути Крим і Донбас

Росія пішла на окупацію Криму і вторгнення на Донбас оскільки це робить фактично неможливим вступ України в Євросоюз і НАТО, навіть якщо будуть виконані умови для членства в цих організаціях. Таку думку висловив німецький політолог Йорг Форбріг в інтерв'ю виданню "Сегодня".

"На мою думку, Росія анексувала Крим і вторглася на Донбас з двох причин. По-перше, вона сподівалася, що ці два конфлікти назавжди відвернуть український політикум і громадськість від реформ, розпочатих після Революції Гідності. По-друге, Кремль знає, що ці два невирішених конфлікти роблять практично неможливим вступ України в ЄС і НАТО, навіть якщо в один прекрасний день всі інші умови для членства будуть виконані. Іншими словами, Крим і Донбас - ефективне "вето" в руках Москви з питань внутрішнього і міжнародного розвитку України", - зазначив він.

На думку експерта, РФ навряд чи відмовиться від цих "вето". Він також розповів, як "нейтралізувати" ці "вето".

"Україні необхідно просувати реформи, створити працюючу демократію і верховенство права, викорінити корупцію, модернізувати економіку, і стати сильним суспільством і функціонуючою державою", - повідомив Форбріг.

Захід, на його думку, повинен максимально підтримувати інтеграцію України в ЄС і НАТО, і, зрештою, гарантувати чітку перспективу членства в обох організаціях.

"Успішні реформи з боку України і все більш тісні зв'язки з ЄС і НАТО зроблять козирі Росії у вигляді Криму і Донбасу марними. І це тільки з плином часу також відкриє шляхи для повного повернення обох регіонів Україні", - сказав політолог.

До речі, названі два варіанти подальших дій Росії в Україні.