ru ua

Опитування: поляки готові приймати тільки біженців з Донбасу

Опитування: поляки готові приймати тільки біженців з Донбасу Фото: Переселенці з Донбасу отримують гуманітарну допомогу (ksza.ks.ua)

За місяць кількість поляків, готових дати притулок українцям, зросла на 3%

Центр дослідження громадської думки (CBOS) Польщі провів опитування жителів країни, поцікавившись, як вони ставляться до ідеї прихистити переселенців з Луганської та Донецької областей України. З'ясувалося, що надання українцям притулку в Польщі підтримує 57% громадян, повідомляє Радіо Польща.

Кількість противників надання прихистку виявилося меншим – 38%, решта опитаних не змогли відповісти на це питання.

Соціологи підкреслюють, що в порівнянні з серпнем 2016 року число поляків, які готові приймати прохачів притулку з України, зросла на 3%.

У той же час поляки негативно налаштовані щодо біженців з Близького Сходу і Північної Африки – лише 28% опитаних вважають, що Польща повинна надати їм притулок.

Найчастіше проти прийняття у Польщі біженців висловлюється молодь у віці від 18 до 34 років, і жителі сіл з низьким особистим доходом.

Нагадаємо, що раніше українські письменники брати Капранови в інтерв'ю Styler назвали націоналізм захисною функцією нації і закликали наслідувати приклад Сербії, яка відмовилася від тисячі біженців з Близького Сходу.