ua en ru

Палиця в животі і пробита глотка: незвичайні операції в дитячій лікарні

Палиця в животі і пробита глотка: незвичайні операції в дитячій лікарні Фото: pixabay.com

Лікарі розповіли про цікаві випадки в хірургії

Рятуючи життя пацієнтів доктора часто проводять різні операції, але бувають дійсно унікальні випадки. Про цікаві операції фахівці Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні розповіли місцевому виданню "20 хвилин".

Одного разу хлопець 10-12 років підтягувався на турніку, а однокласники вирішили пожартувати і підставили під нього невелику палицю. Коли хлопчик стрибнув з поперечини, то палиця через анальний отвір увійшла йому в живіт.

Дитину прямо з дерев'яною палицею всередині доставили в операційну. У нього було пошкодження кишечнику, брижі, все кровоточило, каловий вміст розтікався черевною порожниною і почався перитоніт.

Лікарі стабілізували стан хворого, витягли палку, зробили йому штучний отвір на животі, для виведення калових мас і ушили кишки.

Зараз хлопець вже дорослий, і нещодавно він приїжджав у лікарню зі своїм сином.

Також лікарі згадали цікавий випадок з дівчиною, яка з'їжджала на лижах, не впоралася з керуванням і в'їхала в кущі. З переляку вона відкрила рот, і в нього увійшла дерев'яна палиця, яка пробила глотку і через м'які тканини вийшла з боку шийного відділу хребта.

Прямо з деревинкою її привезли в лікарню. Оператори вийняли чужорідне тіло, усунули кровотечу і зашили глотку.

Нагадаємо, що українка зростом один метр двічі стала мамою. При цьому лікарі відмовляли її народжувати.

Раніше повідомлялося, що українські лікарі провели незвичайну операцію і "змили" рак з кістки пацієнта.