ua en ru

Підвищення пенсій у березні: які категорії не можуть розраховувати на надбавку

Підвищення пенсій у березні: які категорії не можуть розраховувати на надбавку Пенсії в Україні (Колаж РБК-Україна)

Пенсії в Україні збільшаться не для всіх категорій

Пенсії в Україні були проіндексовані 1 березня 2019 року. Наступний перерахунок пенсійних виплат очікується 1 липня та 1 грудня 2019 року. Які категорії не потрапляють під індексацію, розповіла заступник голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко у своєму інтерв'ю для видання "Факти".

Ірина Копашко пояснила, що є категорії громадян, у яких розмір пенсії не зміниться після першого березня. В якості прикладу вона навела пенсіонерів, які отримують мінімальну пенсію.

"У жінки 30 років страхового стажу (коефіцієнт стажу 0,30), але зовсім маленька зарплата і коефіцієнт заробітку становить 0,7. До перерахунку її пенсія становила: (3764 гривні 40 копійок х 0,7) х 0,30 = 790 гривень 52 копійки. Але ми пам'ятаємо про гарантії: при повному страховому стажі виплата не може бути нижче прожиткового мінімуму. Значить, їй виплачували 1497 гривень. У березні показник середньої зарплати проіндексований (підвищений на 17 відсотків) і становить 4404 гривні 35 копійок. Її пенсія з березня становить: (4404 гривні 35 копійок х 0,7) х 0,30 = 924 гривні 91 копійку. Це теж нижче прожиткового мінімуму. Тому з урахуванням гарантії у неї виплати не зміняться, і вона продовжить отримувати 1497 гривень. Але основний розмір пенсії зріс з 790 гривень 52 копійок до 949 гривень 91 копійки. Це та категорія осіб, кому перерахунок провели, але розмір пенсії не змінився", - пояснила фахівець Пенсійного фонду.

Підвищення пенсій у березні: які категорії не можуть розраховувати на надбавку

Підвищення пенсій в Україні (Колаж РБК-Украна)

Вона перерахувала категорії пенсіонерів, яким у березні 2019 року зробили індексацію. Перерахунок буде зроблений:

- для страхових пенсій, які призначені за Законом "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (за віком, а також по інвалідності, по втраті годувальника, за вислугу років), розраховані, виходячи з показника середньої зарплати по країні 3764, 40;

- для пенсій військовослужбовців строкової служби призначені за Законом "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", які розраховані, виходячи з показника середньої зарплати по країні 3764 гривні 40 копійок;

- для пенсій "чорнобильцям-ліквідаторам", які призначені за Законом "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", розраховані, виходячи з показника середньої зарплати по країні за 2006 рік — 928,81 грн.

При цьому Ірина Ковпашко назвала пенсії, які не будуть збільшуватися в результаті індексації, так як для цих категорій встановлені мінімальні виплати вище, ніж мінімальна пенсія.

"Особам з інвалідністю внаслідок війни та "чорнобильцям-ліквідаторам" встановлені наступні мінімальні виплати:

I групи — 285 відсотків прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб (в даний час — 4266 гривень 45 копійок);

II групи — 255 відсотків (3817 гривень 35 копійок);

III групи — 225 відсотків (3368 гривень 25 копійок).

Підвищення пенсій у березні: які категорії не можуть розраховувати на надбавку

Підвищення пенсій в Україні (Колаж РБК-Україна)

Також встановлені мінімальні гарантовані пенсійні виплати для учасників бойових дій — 165 відсотків прожиткового мінімуму (2470 гривень 5 копійок)", - додала фахівець і пояснила, що незалежно від того, який розмір розрахований людині – він буде отримувати мінімальну пенсію, встановлену для своєї категорії. Навіть якщо реальний розмір його пенсії становить 1000 гривень.

"Так от, якщо в результаті індексації реальний розмір пенсії не перевищить гарантовану мінімальну виплату, то людина цієї індексації... просто не відчує. Вона продовжить отримувати гарантовані суми. Відбудеться просто перерозподіл складових частин пенсії. Чергове збільшення таких виплат відбудеться з 1 липня та 1 грудня, коли зросте прожитковий мінімум", - резюмувала Ковпашко.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Павло Розенко анонсував підвищення пенсійних виплат для ще однієї категорії українців.

А також розповідали про те, що деякі українські пенсіонери отримають додаткові виплати до пенсії в березні і квітні.