ua en ru

Російський публіцист пояснив, чому письменник Прилєпін поїхав воювати на Донбас

Російський публіцист пояснив, чому письменник Прилєпін поїхав воювати на Донбас Фото: Захар Прилєпін

Олександр Невзоров розповів, кому і навіщо "так пристрасно потрібна війна"

Публіцист з РФ Олександр Невзоров заявив, що письменник Захар Прилєпін вступив в ряди терористичної організації "ДНР" заради грошей. Таку думку він висловив в ефірі "Эха Москвы".

"Війна стала настільки іншою, що зараз вона є набагато більш прибутковим підприємством. Ми знаємо, що Букерівська премія – це якісь копійки. Ми розуміємо, що Гонкурівська премія – це взагалі символічні, по-моєму, 10 євро. Ми розуміємо, що Пулітцерівська, так, правильно? Це теж дуже невелика сума в 10 тисяч доларів. Але донбаська війна будь-якому осудному командиру приносить у десятки і сотні разів більше, як це показали нещодавно опубліковані рахунки донбаських командирів", - зазначив Невзоров.

"І зрозуміло, що зараз єдине, за що бореться вся ця банда на Донбасі, коли ніяких надій не залишилося ні на входження в Росію, ні, навіть, на якусь притомну автономію, вони всі борються тільки за одне – за продовження війни. Кому і навіщо так пристрасно потрібна війна?" - підкреслив публіцист.

Також Невзоров, який у середині 1990-х знаходився в зоні збройного конфлікту в Чечні, пояснив, що відчуває людина, яка бере в руки зброю. На його думку, Прилєпін діє бездоганно.

"Це абсолютно нормальне відчуття, і це правильний шлях, і з точки зору своєї біографії, свого піару він діє бездоганно і дуже розумно. Більше того, я підозрюю, що він, загалом-то, непоганий дядько, і цілком може бути, що їм рухають і цілком щирі, а не якісь корисливі прагнення. Інша справа, що він міг би подивитися на приклад старших товаришів і зрозуміти, що це марна трата часу, і це те, за що рано чи пізно, загалом, доводиться каятися, - сказав він.

На заяву терористів на Донбасі про те, що вони "візьмуть Київ", Невзоров зіронізував.

"Вони вже брали Лондон, вони вже брали Нью-Йорк, вони вже колонізували Австралію, але, судячи з усього, це робиться тоді, коли під виглядом гуманітарної допомоги прибуває зовсім дешевий спирт", - резюмував публіцист.

До речі, Андрій Кокотюха висловився про бойовику "ДНР" Прилепине.