ru ua

У мережі бурхливо обговорюють скандальний штурм Жовтневого палацу в Києві

У мережі бурхливо обговорюють скандальний штурм Жовтневого палацу в Києві Фото: Штурм Жовтневого палацу в Києві (facebook.com/sergiy.shpyga)

Користувачі намагаються розібратися, чи потрібна українцям така "вулична політика"

У мережі обговорюють зіткнення під Жовтневим палацом у Києві. Активісти "Маршу за імпічмент" намагалися потрапити в будівлю, щоб організувати там свій штаб. Відомий журналіст Юрій Бутусов вважає, що організатори повинні були не допустити зіткнень, щоб не дискредитувати "цивілізований мітинг" на Майдані. Про це він пише в Facebook.

"Україні потрібна вулична політика - тому що інакше політика кабінетна у нас розвиватися не може. Тому до будь-яких акцій, на яких дотримується законний порядок, висувається цілком законна порядок, варто ставитися з повагою. Сьогодні те, що я бачив в центрі Києва - це цілком нормальний без всякої агресії протест, сподіваюся, що так само без агресії і дурниць він завершиться. Протест не за Саакашвілі взагалі, він там всього лише один з речників. Думаю, що якби лідери провідних опозиційних партій сформували спільний порядок денний з схожою програмою, з вимогою конкретних рішень і законопроектів, то на Майдан зібралося б куди більше число людей, ніж вийшло зараз", - вважає він.

За словами Бутусова, цивілізований мітинг - це демонстрація зростаючого рівня розвитку громадянського суспільства в Україні. Однак, не все пішло так гладко.

"Сподіваюся, що організатори мітингу зараз під Жовтневим палацом і роблять все можливе, щоб не допустити зіткнень, інша поведінка буде безвідповідальним і дискредитує мітинг", - зазначив він.

У мережі бурхливо обговорюють скандальний штурм Жовтневого палацу в Києві

Штурм Жовтневого палацу - зіткнення/Кадр з відео YouTube-каналу Klymenko Time

Бутусов назвав мітинги на Майдані "єдиною щепленням від застою у влади".

"І єдине, що змушує президента і уряд звернути увагу на недостатню швидкість змін у державі. Ми не використовуємо масу можливостей і перспектив не через відсутність ресурсів, а за відсутності проектів розвитку країни, з-за інерцією мислення і надмірної концентрації влади", - зазначив він.

У мережі бурхливо обговорюють скандальний штурм Жовтневого палацу в КиєвіУ мережі бурхливо обговорюють скандальний штурм Жовтневого палацу в Києві

Скріншот поста облікового запису facebook.com/butusov.yuriy

В коментарях Бутусов зазначив, що не вважає необхідним створення штабу "Руху" в Жовтневому.

"Жовтневий палац - це вже точно ненормально. Це як раз свідомий тупий кач. Тому що немає постійної акції. Намети біля ВР є, але в наметах вільного місця дофіга і більше", - пише Дмитро Ліховий.

У мережі бурхливо обговорюють скандальний штурм Жовтневого палацу в Києві

Скріншот коментарів поста облікового запису facebook.com/butusov.yuriy

"Те, як організована акція, говорить про дуже обмежений вплив організаторів, і організатори не розуміють, що їхні методи не працюють. Але сам по собі цивілізований протест суспільство підтримує, не в тому форматі, як під Радою, але у форматі мітингу і тиску на владу – підтримує", - відповів Бутусов.

"Добре, гарно пишеш. А захоплення Жовтневого - як з цим?" – запитав Євген Гендін.

"А що захопили? Поліція оточила палац і, сподіваюся, не допустить незаконних дій", - сказав Бутусов.

У мережі бурхливо обговорюють скандальний штурм Жовтневого палацу в Києві

Скріншот коментарів поста облікового запису facebook.com/butusov.yuriy

"Спроба захоплення Жовтневого - це цивілізований мітинг? Під час дитячого свята?" – запитує Євген Кононенко.

Нагадаємо, що 17 грудня, у центрі Києва розпочався черговий "Марш за імпічмент" з вимогами до президента України Петру Порошенку. Прихильники лідера "Руху нових сил" Михайла Саакашвілі вимагають прийняти закони про імпічмент президента і антикорупційному суді, закон про вибори, а також відправити у відставку генерального прокурора Юрія Луценка.

Зібравшись на Майдані Незалежності, учасники "Маршу за імпічмент" повідомили про намір організувати штаб у Жовтневому палаці. Після чого спробували увірвалися в будівлю. Відбулося декілька сутичок з поліцією. Учасники мітингу кидали петарди, а правоохоронці застосовували газ. Незабаром очевидці повідомили, що активісти припинили штурм Жовтневого палацу.

До речі, відомий журналіст пояснив, що не так із звільненням Саакашвілі.