ua en ru

Співзасновниця "Крим SOS" відповіла на заяву Савченко про здачу півострова

Співзасновниця "Крим SOS" відповіла на заяву Савченко про здачу півострова Фото: Таміла Ташева (РБК-Україна)

Таміла Ташева попереджає, що подібні висловлювання нардепа можуть "викликати смуту" серед кримчан, которі виступають за територіальну цілісність України

Співзасновниця волонтерської організації "Крим SOS" Таміла Ташева поділилася своєю думкою відносно недавньої заяви народного депутата Надії Савченко про здачу півострова в обмін на повернення Донбасу.

"З Криму на даний момент мені поки що не дзвонили. Але, звичайно ж, це питання (ред. – заява Савченко) активно обговорюватиметься в суспільстві.

Аналогічна ситуація була з пропозиціями Віктора Пінчука, які він "озвучив" у статті для Wall Street Journal. Його заяви також активно обговорювалися.

Але питання в тому, що народний депутат України апріорі не може дозволяти собі подібні висловлювання. Розумієте, пропозиції Віктора Пінчука були вкрай негативно сприйняті суспільством. Що ж говорити про реакцію на позицію народного депутата?! Тому, на мою думку, заяви Савченко повинні критично оцінюватися з боку суспільства та відповідних структур, які повинні відстоювати територіальну цілісність України. І тут не стоїть питання в пригніченні свободи слова. Це висловлювання держслужбовця, чиновника, народного обранця", - каже Таміла Ташева у коментарі для Styler.

Волонтер пояснює, що пропозиція Савченко "відмовитися від Криму заради повернення Донбасу" особливо турбує кримчан, які залишаються на півострові.

"Звичайно, це питання дуже складне для всіх кримчан, які живуть на території Криму, підтримують територіальну цілісність Української держави і продовжують боротися з незаконною окупацією Криму.

В тому числі це питання дуже важливе для тисячі кримчан, які змушені були залишити свої оселі. Тому з нашого боку, з позиції громадської правозахисної організації, ми дуже стурбовані подібними висловлюваннями народного депутата. Тому що це буде сіяти дуже негативні тенденції і сприйняття у суспільстві", - пояснює Ташева.

Питання Криму глибоко не опрацьовується командою Савченко

Таміла ТашеваФото: Таміла Ташева (РБК-Україна)

Співзасновник волонтерської організації "Крим SOS" також додає, що слова Савченко розходяться з рішеннями міжнародних організацій щодо статусу Криму.

"Видно, що проблема глибоко не опрацьовується командою Савченко. Зараз ми бачимо, що Україна, наприклад, подала скаргу до Міжнародного суду ООН в Гаазі, ми бачили попередній звіт прокурора Міжнародного кримінального суду, ми бачили останню резолюцію, яка була прийнята на Генеральній Асамблеї ООН щодо прав людини на території Криму, і ряд інших міжнародних документів, які кажуть, що питання статусу Криму активно обговорюється на міжнародному майданчику. Санкції проти РФ тривають, вони є дієвими і тому говорити, що вони не є такими – хибна думка".

"Незалежно від того, що останнім часом висловлювання нардепа Савченко сприймаються досить маргінально в очах громадськості, все ж подібні пропозиції можуть бути озвучені хіба що вдома на кухні, але ніяк не в публічному просторі", - поділилася своєю точкою зору волонтер.