Спонсор головного антикорупціонера" Ляшко "погорів" на офшорах

П'ятниця 07 жовтня 2016 17:24
Спонсор головного антикорупціонера" Ляшко "погорів" на офшорах
Фото: Сергій Рибалка (antikor.com.ua)

Незважаючи на те, що члени радикальної партії відкрито критикують подібні схеми проведення капіталів, самі не проти скористатися цими вигодами

Народний депутат Сергій Рибалка, який офіційно називається одним із спонсорів Радикальної партії Олега Ляшка, причетний до заводу в Дніпрі, проводить промислові товари для будинку і відомі снеки. Цю інформацію оприлюднили журналісти програми "Схеми".

Як стало відомо ЗМІ, частина доходів корпорація сім'ї Рибалки перераховує на кіпрські компанії, які формально оформлені фактичні всі торгові марки фірми.

Головою наглядової ради корпорації під назвою "S Group", є брат народного депутата Дмитро Рибалка, а снеками займається ТОВ "Снек-Експорт", власник якого – батько депутата Віктор Рибак. На сайті Держслужби інтелектуальної власності значиться, що ТМ, які випускають популярну лінійку смаженого насіння ТМ "СЕМКИ", ТМ "SEMKI", в 2006 році були зареєстровані особисто Сергієм Рибалкою на кіпрську фірму Lagrion Limited. Ще близько тридцяти торгових марок українських снеків теж було заведено на цей офшор, разом з родинними фісташками "Мачо", "Red pistachio" і чіпсами "КартоФан".

У минулому році майже всі бренди компанії були переведені на інший офшор - Dianatus Management Limited

"На Кіпрі можна отримати послуги номінального власника компанії, для цього укладається договір між номінальним утримувачем і реальним власником на управління цієї компанії, але ми його побачити не можемо", – пояснила юрист Центру протидії корупції Ольга Веретільник.

У відповідь на запитання журналістів про мотиви регитсрации торгової марки на невідому кіпрську компанію, Рибалка заявив, що нічого не знає про її долю.

"Справді, ще на початку 2008 року відбулася передача двох торгових марок "Семки" і "Semki" у власність іноземної компанії, адже передбачалося їх використання на території Євросоюзу. <...> Але із-за різних причин, в тому числі і з-за світової економічної кризи, плани роботи в Європі були суттєво відкориговані. Тому, наскільки мені відомо, ці дві торгові марки з тих пір більше не використовуються, і не мають ні до мене, ні до компанії, до якої має безпосереднє відношення моя родина жодного стосунку", – йдеться у відповіді на запит.

Лідер партії Олег Ляшко заявляє, що ні про які офшорах свого сопнсора не знав і прийме відповідні заходи, якщо факти підтвердяться. Але Рибалка не визнає свою причетність до схемою, але визнав, що реєстрував торгові марки за кордоном, оскільки в Україні захистити власність "абсолютно неможливо".

Нагадаємо, раніше Ляшко "проїхався" по Лещенко, коли мова зайшла про придбання нардепом квартири в центрі Києва.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся