ua en ru

Стали відомі подробиці затримання перебіжчика, який воював і в ЗСУ, і лавах бойовиків "ДНР" (відео)

Стали відомі подробиці затримання перебіжчика, який воював і в ЗСУ, і лавах бойовиків "ДНР" (відео) Фото: Андрій Скакун (facebook.com/МаріяМалєвська)

Затримали Скакуна випадково - він забув вийняти з паспорта посвідчення гранатометника "ДНР"

Стали відомі подробиці про 47-річного Андрія Скакуна, який примудрився за час війни на Донбасі за два останні роки двічі повоювати як за українську армію, так і за бойовиків з терористичної організації "ДНР". Про це повідомляють "Вікна-новини".

Народився і виріс Скакун в Димитрові, зараз Мирноград. Провчився два курси у донецькому істфаці, служив в Карабасі, працював 18 років на шахті.

У cерпні 2015 - повістка. Їхній підрозділ ставлять у Луганську область - Попасна, Троїцьке. Під час мінометного обстрілу - поранення в ногу і руку, дніпровський госпіталь, дві операції.

За 4 місяці до дембеля дезертирує, їде до Донецька, і вже через три дні - в рядах "Оплоту". Там - контракт на півроку. 15 тис рублів на місяць. Продовжувати не захотів. Повертається сюди. І - йде в рідній військкомат! І ще два місяці у рідній бригаді ", - говориться в сюжеті.

Затримали Скакуна випадково - він забув вийняти з паспорта посвідчення гранатометника "ДНР".

"Ось чесно кажучи, мені не шкода військових. Ні українських, ні ДНРовскіх, нікого. Мені мирне населення шкода і з того, і з цього боку", - заявив Скакун.

Він також не заперечує наявність російських військових на окупованому Донбасі.

"У нас в січні навіть бунт був проти них. І чи зам, або командир цілої бригади нашої, генерал ось цей з Росії приїжджав..." - розповів він.

Андрій Скакун каже, що ні про що не жалкує. Але зазначає, що останнім часом стає соромно за свої "діяння" у лавах терористів, адже навіть засуджені, його сусіди по камері, присоромлюють "перебіжчика", говорячи, що в Україні навіть у в'язниці краще сидіти, ніж в "ДНР".

Відео: youtube.com/Вікна-новини

Нагадаємо, що український волонтер припустив, як буде розвиватися подальший сценарій на Донбасі.