Стало відомо, що жене переселенців назад в ОРДЛО

Стало відомо, що жене переселенців назад в ОРДЛО
Фото: Переселенці (rv.gov.ua)

Переселенці продовжують залишатися найбільш вразливою категорією населення країни

Із зменшенням температури на сході України багато переселенців вимушені повертатися в свої будинки в ОРДЛО. Про це повідомляє прес-служба Міжнародної організації міграції ООН.

Соціологічне дослідження виявило, що 70% переселенців з Донбасу змушені повертатися в ОРДЛО через брак коштів на оренду житла та неможливість знайти роботу.

"Половина внутрішніх переселенців, які повертаються - це люди у віці більше 60 років і більшість з них пенсіонери. Це підвищує їх уразливість, тому що виплата пенсій залежить від їх статусу переселенців та проживання на території, підконтрольній уряду", - йдеться в прес-релізі Міжнародної організації міграції.

Крім того, майже дві третини опитаних розповіли, що їх доходи покривають лише потреби в продовольстві. Середньомісячний дохід переселенця на непідконтрольною уряду України території становить 87 доларів (бдизько 2300 гривень).

"У цілому, 16 відсотків респондентів, опитаних в останньому раунді, у вересні заявили, що вони повернулися на своє первісне місце проживання, що на три відсотки більше, ніж у попередньому раунді", - сказано в повідомленні.

"Доступ до надання гуманітарної допомоги залишається першорядною важливістю для забезпечення підтримки найбільш вразливих осіб на всій території Східної України", - сказав Томас Лотар Вайс, голова відділу МОМ в Україні, в ході візиту в західний регіон минулого тижня.

"Ми маємо намір підтримувати людей у важкі зимові місяці, особливо уразливі групи населення поблизу лінії зіткнення між урядом та областями, не контрольованими урядом", - додав він.

Нагадаємо, що у мережі розповіли про бійця АТО, який дивом вижив після поранення в обличчя.

Волонтер розповіла, що боєць отримав поранення снарядом прямо в обличчя і шанси вижити у нього були мізерні.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся