ua en ru

Стало відомо, скільки коштує приватний літак Кадирова

Стало відомо, скільки коштує приватний літак Кадирова Фото: Рамзан Кадиров

Через Тіматі дізналися вартість літака глави Чечні

Ціна приватного літака глави Республіки Чечня Рамзана Кадирова Airbus ACJ319 може досягати $80 млн. Про це повідомляє "Дождь".

Вартість літака змогли дізнатися завдяки тому, що російський співак і продюсер Тіматі (Тімур Юнусов), який є другом глави Чечні, опублікував у своєму Instagram сномок салону літака.

Стало відомо, скільки коштує приватний літак Кадирова

За даними видання, салон, зображений на знімку Тіматі, є ідентичним інтер'єру бізнес-джета Airbus ACJ319. Цей лайнер вважається одним з найбільш розкішних літаків, його вартість може досягати $80 млн.

Стало відомо, скільки коштує приватний літак КадироваФото: Рамзан Кадиров і Тіматі

При цьому наголошується, що Кадиров ніколи не говорив, що має власний лайнер, хоча в Instagram нерідко з'являлися фото вказаного авіатранспорту.

В одному з авиафорумов стверджують, що Кадирову приписується борт з номером VQ-BVQ. На трекінгові сайтах наголошується, що це - бізнес-джет Airbus A319-133.

Стало відомо, скільки коштує приватний літак КадироваФото: Літак Кадирова

На порталі Flightradar24 зазначено, що станом на 20 березня, 116 польотів з майже 140, здійснених за рік, починалися або закінчувалися в Грозному. У пресі переконані, що це говорить про використання літака Кадировим або кимось із наближених до глави Чечні.

У виданні знайшли підтвердження припущенням. 24 серпня 2016 року літак здійснив політ в Каїр і відразу ж повернувся в Грозний - в той день Кадиров зустрічав делегацію з Єгипту, яка прибула в Чечню для участі у Всесвітній Ісламській конференції. 30 вересня лайнер летів з Грозного в Сочі, де проходив Міжнародний інвестиційний форум за участі Кадирова.

У виданні додали, що раніше літаком керував вже недіючий катарський оператор Rizon Jet. Перевізник отримав літак в кінці 2011 року і відправив його в центр комплектації компанії Jet Aviation Basel для установки салону, де були обладнані вітальня, спальня, офіс, ванна кімната, переговорна на 12 осіб з великим рідкокристалічним дисплеєм і засобами спеціального зв'язку.

Стало відомо, скільки коштує приватний літак КадироваФото: Інтер'єр

"Особливістю інтер'єру літака стало застосування ексклюзивних компонентів в оформленні (рідкісні листяні породи, спеціальна обробка шкірою, мармур, дорогоцінні метали) в поєднанні з сучасними елементами обробки (спеціально розроблене об'ємне освітлення)", - зазначили в ЗМІ.

Наразі лайнером управляє російська "ВипДжет". За словами генереального директора компанії Андрія Горохова, фірма управляє літаком, але їй не належить ані сам літак, ані його екіпаж.

Він уточнив, що "ВипДжет" займається техобслуговуванням і забезпеченням кожного рейсу. Послуги авіакомпанії обходяться власникові літака не менше 10 тисяч євро щомісяця. До цієї вартості слід додати ще кілька десятків тисяч євро – стільки коштує заправка паливом на один політ.

Ім'я власника розкішного лайнера директор "ВипДжет" залишив у секреті.

Зазначений Airbus належить компанії Edelweiss Avia Ltd., яка значиться в офіційному реєстрі юридичних осіб Бермудських островів.

"Реєстраційні номери, які починаються з VQ-B, також означають, що літак зареєстрований на Бермудах", - повідомляє "Дождь".

У декларації про доходи глави Чечні про розкішний літак в користуванні або у власності не згадується. Річний дохід Кадирова в 2015 році, згідно з поданою декларацією, склав 6 млн руб., а в 2008-2014 роки - в середньому 4,2 млн руб.

У виданні зазначили, що на запитання журналістів у 2011 році про "джерела фінансування", Кадиров відповів, що не знає звідки беруться гроші.

"Аллах дає. Не знаю. Звідкись беруться гроші", - процитував Кадирова "Дощ".

До речі, Кадиров в жартівливому відео пообіцяв розправитися з НАТО.