ua en ru

Суккот 2016: іудеї відзначають "свято кущів"

Суккот 2016: іудеї відзначають "свято кущів" Фото: Свято Суккот (travelluxtour.ru)

Суккот або "свято кущів" відзначають протягом тижня. Цей період за іудейською традицією прийнято проводити поза домом

Іудейське свято Суккот 2016, відоме також як "свято кущів" відзначають з вечора 16 жовтня. Про історію і цікаві єврейські традиції в період урочистостей розповість Styler.

Суть свята та головна традиція

Суккот за єврейским календарем починається з вечора 15-го дня осіннього місяця тишрей і святкується протягом тижня. Суккот в 2016 році триває з 16 жовтня по 23 жовтня. Відзначають його в пам'ять про сорокарічні поневіряння іудеїв в пустелі, після виходу з Єгипту. Також Суккот у ізраїльтян завжди символізував закінчення збору врожаю і початок періоду відпочинку та веселощів.

Перед Суккотом иудеи строят шалаши

Фото: Перед Суккотом іудеї будують курені (animalworld.com.ua)

Назва Суккот - це похідна від слова "сукка", що в перекладі означає "курінь, зроблений з гілок (кущів)". Згідно із заповідями, в святковий період потрібно йти з дому і жити в курені.

У цієї традиції кілька пояснень. Встановлюючи курінь, іудеї згадують своїх предків, що довго поневірялися без даху над головою по Аравійській пустелі. Інший сенс цієї заповіді в тому, щоб навіть будучи в достатку людина не забувала про тих, хто живе бідно і не має благ цивілізації.

Тимчасове житло будується обов'язково під відкритим небом і повинно мати, як мінімум, три стіни. В якості будівельного матеріалу використовують гілки дерев і чагарників, плоди яких неїстівні. Всередині його прикрашають квітами, плодами винограду, граната, горіхами, вінками з колосків. Курінь повинен вміщати всіх чоловіків сім'ї. Жінки від дотримання заповіді знаходження в курені з кущів звільнені.

Єврейський Суккот: правила і звичаї на свято

Свято має свої правила і закони. До Суккоту обов'язково потрібно встановити курінь (деякі євреї роблять міні-курені прямо на своїх балконах) і дістати чотири види рослин - Лулав.

Обов'язковий ритуал в свято - вознесіння букета Лулава, який символізує частини єврейської громади. У нього входять листя пальми, цитрус етрог, гілки мирта і вербового дерева.

Праздничный букет Лулав

Фото: Святковий букет Лулав (jewishmariupol.com.ua)

Етрог символізує євреїв, які знають Тору і здійснюють добрі справи. Лист фінікової пальми - євреїв, які знають святе писання, але не здійснюють добрих справ. Мирт - євреї, від яких виходять добрі справи. Іва - євреї, які не знають Тору і не роблять добра. Ритуал вознесіння Лулава відбувається протягом усіх семи днів святкування.

Пучок гілок рослин тримають в правій руці, а етрог - в лівій, вимовляють благословення, після чого перевертають цитрусовий фрукт держаком вниз. Потім, зближуючи руки, махають пучком з гілок в напрямках: південний схід, південний захід, схід, вгору, вниз, захід. По три рази в кожному напрямку, всього здійснюючи 18 рухів.

У перший день "свята кущів" запалюють свічки. За денною і вечірньою трапезою п'ють вино, їдять м'ясо і страви, приготовані з продуктів нового врожаю.

Суккот 2016: іудеї відзначають "свято кущів"Суккот 2016: іудеї відзначають "свято кущів"Суккот 2016: іудеї відзначають "свято кущів"Суккот 2016: іудеї відзначають "свято кущів"Суккот 2016: іудеї відзначають "свято кущів"Суккот 2016: іудеї відзначають "свято кущів"

Фото: Суккот - картинки прикрас до "свята кущів" (podarkiottamarki.blogspot.com)

У святкові дні багато іудеїв здійснюють паломництво в Єрусалим. В перший і останній дні Суккота заборонено працювати. Багато релігійних пісень на Суккот написані спеціально для цього торжества. Свято проводять у веселій атмосфері, пригощають рідних і навіть малознайомих людей.

До речі, зовсім скоро святкується Хеллоуїн 2016. Щоб підготуватися до свята, Styler пропонує кращі ідеї для декору своїми руками і розповідає, як зробити макіяж на Хеллоуїн.