ua en ru

Вчені виявили одноразовий посуд XV століття

Вчені виявили одноразовий посуд XV століття Фото: Стаканчики XV століття

Усі знахідки - це фрагменти глиняних чаш

У Німеччині археологи виявили кілька пластів багатих глиняних черепків, що відносяться до XV століття. Після їх вивчення з'ясувалися дивовижні речі, пише DW.

По-перше, практично всі знахідки - це фрагменти глиняних чаш, кухлів, стаканів. По-друге, розбитий посуд явно була новою. По-третє, як можна судити за характером осколків, її розбили про мощену бруківку. Так як осколки до того ж перемішані з численними кістками тварин, в першу чергу, оленів, диких кабанів і дрібної дичини.

"Без всякого сумніву, ми маємо справу зі слідами бенкетів, учасники яких, осушивши стакани, тут же викидали їх", - розповів керівник розкопок Хольгер Роді.

Більшість стаканчиків коричневого кольору, але є сірі і зеленуваті. Виявили таку керамічний посуд тільки в самому замку. За його межами, тобто в самому місті Віттенберзі, під час численних розкопок нічого подібного ніколи не знаходили. На думку археологів, це вказує на те, що подібні стакани і чаші виготовляли спеціально для застіль в замку курфюрста. А били їх у такій неймовірній кількості, швидше за все, тому, що князі хизувалися своїм багатством: мовляв, можу собі дозволити

Як раніше повідомлялося, у Польщі археологи знайшли кулон, як у Анни Франк.