ua ru

"Володимир ставить хрест на Росії": в Москві відкрили пам'ятник великому київському князеві.

"Володимир ставить хрест на Росії": в Москві відкрили пам'ятник великому київському князеві. Фото: Пам'ятник Володимиру в Москві (tvrain.ru)

Князь Володимир Великий нарешті побачить місто, в якому ніколи не був, і народ, який він не охрестив

У п'ятницю, 4 листопада, в Москві відкрили пам'ятник київському князю Володимиру Великому.

На церемонії відкриття пам'ятника Володимиру Путін був присутній

Як повідомляють російські ЗМІ, на церемонії були присутні президент РФ Володимир Путін, прем'єр-міністр Дмитро Медведєв і глава РПЦ патріарх Кирило.

Російський гарант, виступаючи на церемонії відкриття, сказав, що російське суспільство "має протистояти сучасним викликам і загрозам, слідуючи духовним заповітам, залишеним князем Володимиром".

"Князь Володимир заклав моральні ціннісні основи, які визначають наше життя і понині. Саме міцна моральна опора, згуртованість і єдність допомагали нашим предкам долати труднощі, жити та перемагати на славу вітчизни, з покоління в покоління зміцнювати його міць і велич. І сьогодні наш обов'язок - разом протистояти сучасним викликам і загрозам, спираючись на духовні заповіти, на безцінні традиції єдності і згоди йти вперед, забезпечуючи спадкоємність нашої тисячолітньої історії", - сказав він.

Додамо, що великий князь Володимир Великий започаткував сильному централізованому державі з центром у Києві, чому сприяла його адміністративна реформа із знищенням місцевих племінних вождів і їх заміною на княжих синів, підвладних Києву.

Нагадаємо також, що у часи правління Володимира Великого такого міста, як Москва не існувало, як. втім, і такої держави, як Росія. Цей факт став однією з найбільш обговорюваних тем серед користувачів мереж.

до Речі, ЮНЕСКО погрожує Росії санкціями за величезний пам'ятник князю Володимиру у Кремля.