"Я знаю, хто переможе": відомі українці зачитали лист Сенцова

"Я знаю, хто переможе": відомі українці зачитали лист Сенцова
Фото: Олег Сенцов (Colta.ru)

Українські письменники, актори і спортсмени виступили на підтримку політв'язня

Відомі українці зачитали на камеру лист українського режисера Олега Сенцова, який перебуває в тюремному ув'язненні в Росії.

Відео опублікували на YouTube.

Серед зачитавших лист були письменники Сергій Жадан та Андрій Курков, гімнастка Ганна Різатдінова, актор Олексій Вертинський, музикант Андрій Хливнюк та інші.

Далі наводимо повний текст листа.

Усім, кому це цікаво!

Третій рік я сиджу в російській в'язниці. Третій рік проти моєї країни ведуть війну. Ворог воює підло, нишком, роблячи вигляд, що він тут ні при чому. Йому ніхто вже не вірить, але це його не зупиняє. Війна не буває красивою, але правда все одно за нами - ми ні на кого не нападали, ми захищаємося. Але крім цього, головного ворога, якого всі знають і який ззовні, є й інші. Вони дрібніші, але вони всередині, тут під шкірою, вони майже свої. Але вони не за нас, вони за себе. Хтось залишився від старих часів, хтось просто хоче жити по-старому, але під новою особистої. Не вийде. І у того великого й у цих поменше цілі різні, але нам з ними не по дорозі. І я не буду говорити, що ми подивимося хто кого. Я і так знаю, хто переможе. Прагнення до свободи і прогресу не зупинити.

Нас багато в полоні в Росії і ще більше на Донбасі. Когось вже звільнили, інші чекають і сподіваються. У кожного своя історія і умови утримання. Хто-то на полонених піариться, хто реально працює. Ставати більш відомим ув'язненим, щоб тебе обміняли швидше за інших - це не той шлях, яким я хотів би пройти. Я не хочу тягнути ковдру на себе. Я хочу залишитися просто прізвищем в загальному списку. Навряд чи мені запропонують вийти останнім, але це був би хороший вибір.

Тут у висновку ми обмежені. І навіть не свободою - цього вже не відняти, а тим, що мало що можемо зробити для країни. Точніше можемо зробити тільки одне - триматися. Не треба нас витягувати будь - яку ціну- перемога від цього не наблизиться. Використовувати нас як зброя проти ворога - так. Знайте, що ми не ваше слабке місце. Якщо нам судилося стати цвяхами кришку труни тирана, то я хотів би бути таким цвяхом. Просто знайте, що цей цвях не зігнеться.

Слава Україні!

Олег Сенцов, серпень 2016

Раніше в мережі показали, як виглядає одиночна камера Сенцова в ШІЗО.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся