ua en ru

Від аеропорту до Євробачення: топ-5 найяскравіших виступів ONUKA в 2017 році

Від аеропорту до Євробачення: топ-5 найяскравіших виступів ONUKA в 2017 році ONUKA (Коллаж: РБК-Україна)

Styler згадує найбільш яскраві виступи та перформанси Нати Жижченко і Ко минулого року

Електро-фолк група ONUKA за останні два роки стала справжнім феноменом. Це воістину один з небагатьох музичних колективів, завдяки якому про Україну говорять у всьому світі.

У чому секрет успіху Нати Жижченко і її команди: в оригінальних талановитих аранжуваннях, музичних експериментах, екстраординарних і незвичайних образах? Кожен знаходить в ONUKA щось своє, щось для себе.

Сьогодні Styler вирішив нагадати вам найкрутіші і найяскравіші на наш погляд виступи ONUKA у 2017 році. І після цього топа навіть ті, хто досі не мав пристрасті до творчості цієї формації, обов'язково захоче потрапити на один з концертів групи в 2018-му. Ну, або принаймні засяде на кілька годин в YouTube за переглядами відео з участю неперевершеної ONUKA.

ONUKA на Євробаченні

Саме після виступу на пісенному конкурсі група стрімко увірвалася в закордонні чарти. Польща, Великобританія, Швеція, Німеччина, Данія, Нідерланди, Франція, Швейцарія і навіть Австралія були вражені яскравим перформансом українського колективу на чолі з Натою Жижченко.

При цьому українські телеглядачі не змогли побачити виступ ONUKA через те, що канал вирішив розбавити фінал конкурсу рекламою якихось чергових медпрепаратів та алкогольних напоїв...

Відео з YouTube/ONUKA

Як би там не було, але перформанс від ONUKA та Національного академічного оркестру народних інструментів України, в якому електронна музика переплелася з бандурою, сопілкою і навіть трембітою, був високо оцінений і критиками і, що важливіше, простими слухачами зі всього світу.

ONUKA і НАОНІ в Жовтневому палаці

Слід зазначити, що історія ONUKA і НАОНІ почалася задовго до Євробачення.

Так, у квітні культовий оркестр і один з найяскравіших проектів нової хвилі української музики возз'єдналися на сцені Жовтневого палацу в столиці, щоб зіграти всі кращі хіти ONUKA під акомпанемент цимбалів, кобзи, бандури та інших традиційних інструментів, які надали музиці електронщиків ще більше об'єму і глибини.

Відео з YouTube/ONUKA

ONUKA в Чехії

В тому, що унікальний сплав сучасної електроніки та української музичної традиції - народної музики, етніки та фольклору - став справжньою фішкою ONUKA, в листопаді змогли переконатися й чехи.

Відео з YouTube/Yevhen Perebyinis

В Прагу киян запросили для виступу на концерті Showcase of new music from Russia and Ukraine. Щоправда, організатори не врахували один нюанс: вони хотіли, щоб Жижченко і Ко ділили сцену з російськими музикантами. А ось Жижченко і Ко виступати на одному майданчику разом з представниками країни-агресора відмовилися. І організаторам довелося міняти афішу і вносити корективи в свої плани.

Пізніше навіть сам президент України похвалив учасників ONUKA за сильну громадянську позицію.

Європейський тур ONUKA

Восени 2017-го Ната Жижченко і її молода команда провели концертний рейд по містах Старого Світу.

З 7 жовтня по 12 листопада музиканти зіграли в Данії, Польщі, Німеччини, Латвії та інших країнах. Реакція європейської вибагливої в культурному плані публіки була неймовірною!

Відео з YouTube/twehnes

Ось кілька відгуків про концерти туру з перших вуст:

"Моя дочка запросила мене на виступ ONUKA в Гаазі. Ніколи не чув про групу, але відвідавши концерт, був приємно здивований", - сказав Джон Хооссенс з Нідерландів.

"Для мене ви - найкращі посли вашої країни. Ваша музика і емоції, які ви поширюєте з нею, показують ту сторону України, про яку не дізнаєшся зі ЗМІ", - зазначив німець Олівер Хубер.

Відео з YouTube/Roksolana Holdak

ONUKA в аеропорту

Напередодні новорічних свят ONUKA виконали популярну пісню українського композитора Миколи Леонтовича "Щедрик" у... львівському аеропорту. Музиканти таким зимовим саундтреком привітали всіх українців з Різдвом і Новим роком.

"Наш рік був дуже плідним. Виснажливим. Цікавим. Неперевершеним. Неочікуваним. Сотні виступів, різні люди, міста і краї. Захоплюючі зйомки, щоденна студійна робота, репетиції і запис оркестру, аншлаги в старовинних театрах та надсучасна сцена Євробачення. Я дякую моїй команді та музикантам – ви неперевершені, сумлінні, талановиті та найкращі Люди! Чому ми вирішили відзняти це відео в аеропорті? Тому що “дорога” стала нашою другою домівкою і весь рік ми “літали, як ластівочки”! Щасливих всім свят. Миру нашим домівкам! З любов’ю, ONUKA", - йдеться на Facebook-сторінці гурту.

Відео з YouTube/Андрій Білан

ONUKA працює над новим альбомом "MOZAЇKA", реліз якого відбудеться в цьому році.

Крім того, кожен охочий зможе відвідати грандіозне шоу, яке музиканти підготували спільно з НАОНІ. Концерт відбудеться 21 березня в Жовтневому палаці.

А ми чекаємо від ONUKA ще більше грандіозних концертів в 2018 році!

До речі, 2018-й припас цілий мішок приємних сюрпризів для українських меломанів.