ua en ru

"Тиждень австрійського кіно" в Україні : які фільми потрібно подивитися кожному

"Тиждень австрійського кіно" в Україні : які фільми потрібно подивитися кожному Кадр з фільму "Францові історії"
Автор: Styler

В Україні триває 11-й "Тиждень австрійського кіно", урочисте відкриття якого відбулося у столичному кінотеатрі "Жовтень".

Фото з відкриття заходу і чому потрібно подивитися фільми, представлені в рамках фестивалю, - в матеріалі Styler нижче.

Що таке "Тиждень австрійського кіно"

"Тиждень австрійського кіно" щороку проходить в Україні вже понад 10 років. Винятком став лише 2022 рік через повномасштабне вторгнення росії.

Утім, рішення про повернення культурної події в життя мешканців столиці, кажуть організатори, "було прийнято завдяки неймовірній здатності мистецтва дарувати глядачам позитивні враження, надію та віру у Перемогу".

Фестиваль проходитиме в київському кінотеатрі "Жовтень" до 5 квітня. Щодня глядачі матимуть змогу познайомитись з найбільш яскравими та резонансними австрійськими стрічками останніх років, до яких увійшли:

  • комедійна картина "Ризики й побічні ефекти"
  • біографічна драма "Альма й Оскар"
  • документальна стрічка "Не на своєму місці"
  • трагікомедія "Ріміні"
  • дитячий фільм "Францові історії".

Усі гроші з проданих квитків будуть переведені на підтримку Збройних Сил України.

Як відбувалося відкриття фестивалю

Кінофестиваль розпочався з перегляду кінокомедії "Ризики й побічні ефекти" Міхаеля Крайсля, а на прем’єрний показ в Україні завітали зірки та відомі культурні діячі, серед яких: Ігор Кондратюк, Софія Єгорова, Олег Борщевський, Євгенія Кулеба, Тоня Матвієнко, В'ячеслав Соломка, Людмила Пишна, Ірина Данілевська та інші гості.

"Тиждень австрійського кіно" в Україні : які фільми потрібно подивитися кожному

У Києві проходить фестиваль австрійського кіно (фото: Master Management 360)

Хол кінотеатру було задекоровано у вигляді величезного червоно-білого прапору, який вражав гостей масштабністю.

Перед початком показу, посол Австрії звернувся до гостей кінофестивалю промовою з закликом підтримки України.

"Українці - борці за свободу, які вражають весь світ сміливістю та працьовитістю. Австрія та її народ підтримують прагнення України захищати європейські цінності у цій несправедливій війні, яку розв’язала Росія. Ми солідарні з Україною та рішуче стоїмо пліч-о-пліч з нею", - сказав Арад Бенкьо.

"Тиждень австрійського кіно" в Україні : які фільми потрібно подивитися кожному"Тиждень австрійського кіно" в Україні : які фільми потрібно подивитися кожному"Тиждень австрійського кіно" в Україні : які фільми потрібно подивитися кожному"Тиждень австрійського кіно" в Україні : які фільми потрібно подивитися кожному"Тиждень австрійського кіно" в Україні : які фільми потрібно подивитися кожному"Тиждень австрійського кіно" в Україні : які фільми потрібно подивитися кожному"Тиждень австрійського кіно" в Україні : які фільми потрібно подивитися кожному"Тиждень австрійського кіно" в Україні : які фільми потрібно подивитися кожному"Тиждень австрійського кіно" в Україні : які фільми потрібно подивитися кожному"Тиждень австрійського кіно" в Україні : які фільми потрібно подивитися кожному

У Києві проходить фестиваль австрійського кіно (фото: Master Management 360)