ua en ru

Хто винен: психологи з'ясували, хто є винуватцем розлучень і зрад

Хто винен: психологи з'ясували, хто є винуватцем розлучень і зрад Фото: Хто руйнує сім'ю (woman.ru)

Вчені розповіли, хто є винуватцем розлучень і зрад

Американські психологи з Університету Міссурі встановили, що жінки частіше за чоловіків зазіхають на відносини знайомих їм пар і стають розлучницями.

На думку експертів, для більшості чоловіків не властиво відбивати у друзів партнерок.

Дослідники вважають, що чоловіки рідше "крадуть" жінок, особливо якщо це жінки їх друзів.

Випадки, коли чоловік сприймає дружину друга як сексуальний об'єкт і робить якісь дії в цьому напрямку, - є винятком, на думку провідного автора проекту професора антропології Марка Флінна.

Численні наукові дослідження підтверджують, що здоровий дорослий чоловік сприймає більшість жінок, не пов'язаних з ним кровною спорідненістю, як потенційних сексуальних партнерок.

Але представники Університету Міссурі вважають інакше. Коли чоловіки спілкуються з дружинами своїх близьких друзів, це правило перестає діяти. В їх організмі різко падає рівень тестостерону — основного чоловічого статевого гормону, що є причиною відсутності інтересу до цієї жінки.

Чоловікам притаманний "інстинкт відрази до дружин друзів", який, на їхню думку, історично був викликаний необхідністю припинення суперництва між представниками сильної статі.

"Саме дружні зв'язки допомагали людям будувати спільноти, племена, а пізніше, і цілі держави. Чоловіка, який зазіхнув на дружину свого друга, вважали в усі часи зрадником. Зрада в свою чергу породжувала конфлікт, в результаті чого суспільство ставало вразливим та нестабільним, і часто зовсім припиняло своє існування", - розповіли дослідники.

На думку вчених, коли мова йде про руйнування пари через когось третього, то найчастіше це підступна розлучниця, а не підступний розлучник.

Проте автори дослідження констатували, що дане явище характерне лише для дорослих чоловіків, на підліткову стадію життя це не поширюється.

До речі, вчені розповіли про різницю у ставленні до зради у чоловіків та жінок.