ru ua

"Кобзар" Тараса Шевченка видадуть в Китаї

"Кобзар" Тараса Шевченка видадуть в Китаї Фото: "Кобзар" переведуть на китайську мову

Книга буде назватися "Знаменитий Кобзар очима китайських художників" і буде містити ілюстрації в стилі гохуа

У Китаї створять "Кобзар" Тараса Шевченка з ілюстраціями китайських художників. Про це повідомляє прес-служба Міністерства культури України.

Китайська делегація на чолі з віце-президентом Академії живопису і каліграфії Юй Генхуеем зараз перебуває в Україні. Також до її складу входять 20 видатних китайських діячів культури - президенти і віце-президенти китайських художніх академій, директори музеїв, галеристи, художники.

Метою візиту є вивчення життя і творчості Тараса Шевченка. Китайська сторона повідомила, що по завершенні поїздки планується реалізувати проект з Шевченкіані - видати "Знаменитий Кобзар очима китайських художників".

Відомо, що нове видання "Кобзаря" буде китайською мовою з ілюстраціями на сюжети творів Тараса Шевченка в стилі гохуа (техніка традиційної китайської живопису, в якій використовуються туш і водяні фарби на шовку чи папері), які створять китайські художники по враженнях, отриманих під час перебування в Україні.

Також до дня народження поета планується організація виставок цих робіт в Китаї і видання окремого каталогу.

У Києві китайська делегація відвідує музеї та історичні місця, пов'язані з життям і творчістю Шевченка в Києві, Каневі та Моринцях. В рамках візиту в Національному музеї Тараса Шевченка та Національної академії мистецтв України відкрилися дві окремі виставки картин китайських художників, членів делегації. Також планується провести мистецький захід в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури.

Нагадаємо, в березні Міністерство культури ініціювало створення Українського інституту Тараса Шевченка для просування української культури в світі.