ua en ru

Пам'яті Олега Анофрієва: кращі пісні у виконанні легендарного артиста

Пам'яті Олега Анофрієва: кращі пісні у виконанні легендарного артиста Олег Анофрієв (facebook.com/Oleg Anofriev)

Олег Анофрієв помер на 88-му році життя після тривалої хвороби

У Москві помер знаменитий артист театру і кіно Олег Анофрієв. Його голос знали і любили мільйони телеглядачів. Пісні Трубадура і інших персонажів "Бременських музикантів", "Есть только миг" з "Землі Саннікова", пісеньки Левеня і Черепахи, "Спят усталые игрушки" - все це роботи Олега Анофрієва.

В пам'ять про знаменитого актора, автора і виконавця Styler пригадує найкращі пісні у виконанні Анофрієва.

"Какая песня без баяна" - популярна радянська пісня, автором музики і тексту якої є Олег Анофрієв. Вважається, що пісня написана в 1972 році. Сама назва пісні вже давно стала народною приказкою.

Відео: Олег Анофрієв - Какая песня без баяна (YouTube/BIGREDSHCHORS)

Олег Андрійович Анофрієв народився в Геленджику 20 липня 1930 року в сім'ї лікаря, завідувача медкабінетом на ГПЗ-1, Андрія Сергійовича Анофрієва і домогосподарки Марії Гаврилівни Анофрієвої і був третім сином — у нього були два старших брати, Сергій та Володимир. Хоча сім'я жила в Москві, Олег народився в Геленджику, тому що під час літніх курортних сезонів Андрій щорічно отримував призначення головним лікарем в санаторії на Чорноморському узбережжі (коли народився Олег, він був головним лікарем санаторію МДУ).

У Москві Анофрієви жили на Смоленській площі. З 6-го класу Олег займався у шкільному драмгуртку, володів гарними вокальними даними.

У жовтні 1941 року Олег з матір'ю евакуювалися в Свердловськ, звідки пізніше їх забрав до Москви комісований з армії батько. Після закінчення середньої школи в 1950 році поступив в Школу-студію МХАТ (курс Сергія Блинникова і Георгія Герасимова). У 1954 році, успішно закінчивши школу-студію, за розподілом був направлений актором в Центральний дитячий театр.

У 1960-1962 роках — актор Театру імені Ст. Маяковського. У 1962-1972 роках — актор Театру імені Моссовєта. У 1972-1995 роках — актор Театру-студії кіноактора, деякий час працював головним режисером цього театру. Починаючи з 1990-х років Анофрієв майже не знімався в кіно.

"Бременські музиканти" - знаменитий радянський мультфільм 1969 року. Саме голосом Олега Анофрієва в нього говорять і співають чи не всі головні герої – актор був і за Отаманшу, і за Короля, Розбійників, Кота, Півня і Трубадура.

Відео: Мультконцерт - Бременські музиканти (YouTube/Мультики студії Союзмультфільм)

"Как Львенок и Черепаха пели песню" - мультфільм 1974 року, в якому Анофрієв озвучив головних героїв. Нагадаємо, Черепаху він наділив інтонаціями Фаїни Раневської.

Відео: Как Львенок и Черепаха пели песню (YouTube/Мультики студії Союзмультфільм)

"Есть только миг" - легендарна пісня з кінофільму "Земля Саннікова" композитора Олександра Зацепіна на слова Леоніда Дербеньова. Найбільш відомі версії пісні записали Олег Анофрієв, Олег Даль і Микола Расторгуєв.

Відео: Есть только миг - Олег Анофріев (YouTube/Валентина Мальчик)

"Спят усталые игрушки" - музику до пісні написав композитор Аркадій Островський, вірші - поетеса Зоя Петрова. Спершу пісню виконувала Валентина Дворянинова, потім - Олег Анофрієв і Валентина Толкунова.

Відео: Олег Анофрієв - Спят усталые игрушки (YouTube/pustinnik50)

Нагадаємо, стало відомо про смерть Стефан Одран - знаменитої французької актриси. Вона почала свою кар'єру в 1950-х роках. Спочатку Одран виступала в паризьких театрах, а після почала зніматися в кіно. Широку популярність актриса здобула завдяки співпраці з режисером Клодом Шабролем.