ua en ru

Сувенір з Одеси: цікаві факти про серіал

Сувенір з Одеси: цікаві факти про серіал Фото: "Сувенір з Одеси" (1plus1.ua)

"Сувенір з Одеси" - пригодницький серіал про події, що відбувалися в Одесі на початку ХХ століття

Показ 12-серійної картини "Сувенір з Одеси" стартував на цьому тижні на телеканалі "1+1". Подробиці і цікаві факти про серіал - в матеріалі Styler.

Сюжет і головні герої

У серіалі "Сувенір з Одеси" глядачі побачать і пригоди, і кохання, і кримінал. Фільм знятий за мотивами роману Валерія Смирнова "Труна з Одеси", сценаристом виступив Андрій Кокотюха.

Події відбуваються в колоритній Одесі початку минулого століття після жовтневого перевороту. У ті роки влада в місті була нестабільною, і фактично перебувала в руках кримінальних авторитетів, серед яких - легендарний Мішка Япончик. У серіалі також з'являються такі відомі персонажі минулих років, як більшовицький революціонер Григорій Котовський (Дмитро Суржиков), українська актриса Віра Холодна (Яна Ляхович).

Мішку Япончика в "Сувенірі з Одеси" зіграв Артем АлексєєвФото: Мішку Япончика в "Сувенірі з Одеси" зіграв Артем Алексєєв (1plus1.ua)

Головні герої - закохана пара, яка потрапляє в небезпечний колообіг пригод. Вуличний скрипаль Матвій (Олександр Соколовський) і вчителька французької Ліза (Ольга Виниченко) не раз ризикнуть своїми життями заради любові. Їм доведеться вирішити: боротися або співпрацювати з бандитами, зберегти моральні принципи або зрадити близьких людей.

Загадковий серіальний сувенір

Сюжет мелодрами "Сувенір з Одеси" розвивається навколо незвичайної прикраси - кулона у формі футляра з вигравіруваною на ньому змією Уроборос. Вона пожирає свій хвіст, алхімічний циркуль, альфу і омегу, які символізують циклічність життя, творчість і смерть. У кулоні захований камертон у вигляді скрипки. Згідно з легендою, його створили спеціально для Паганіні, але музикант помер і подарунок вручити не встигли. Тому інструмент і "поховали" в труні-футлярі.

Кулон з серіалу "Сувенір з Одеси"Фото: Кулон з серіалу "Сувенір з Одеси" (1plus1.ua)

Містичний кулон оберігає свого власника і вбиває того, хто хоче їм незаконно заволодіти.

Де проходили зйомки "Сувеніру з Одеси": знамениті історичні місця

Творці серіалу навмисно відмовилися від павільйонних зйомок, щоб передати неповторну атмосферу і колорит того, що відбувалося на початку ХХ століття. Серіал знімали в Одесі і в Києві. Пушкінський дворик, легендарний готель "Лондонський" - історичні локації Перлини біля моря, які постануть глядачеві під час перегляду серіалу. Причому для зйомок в готелі було надано іменний номер Марчелло Мастроянні.

У столиці зйомки відбувалися в старовинних особняках. Мала опера в Києві перетворилася на одеське казино "Монте Карло" Мішки Япончика.

Епізоди в квартирі Віри Холодної знімалися в музеї СтарицькогоФото: Епізоди в квартирі Віри Холодної знімалися в музеї Старицького (1plus1.ua)

Музей-аптека на Подолі стала ювелірною майстернею Рухомовського - творця загадкового серіального кулона, у кторого працювала Ліза. У столичному музеї Павла Тичини знімали епізоди зустрічей більшовиків з отаманом Котовським. Серіальна квартира актриси Віри Холодної знаходилася в києвській квартирі-музеї Старицького. Хонка в Межигір'ї стала штаб-квартирою генерала Алмазова.

На що пішли актори заради ролі в серіалі "Сувенір з Одеси"

Марк Дробот знявся в картині в ролі шпигуна Жоржа Лафара. Видаючи себе за іноземця, його герой працював в Одесі під прикриттям. Практично вся роль Дробота була французькою мовою, тому акторові довелося терміново брати уроки.

Заради ролі Марку Дроботу довелося заговорити французькою Фото: Заради ролі Марку Дроботу довелося заговорити французькою (1plus1.ua)

Дмитро Сова, який зіграв закоханого в Лізу Василя Тищенка, під час сцени з перестрілкою "зловив" кулю. Незважаючи на те, що патрони були холостими, шматок пластмаси, який відлетів від удару, поранив актора до крові.

Українські актори, які отримали кінопремію Оскар(video.rbc.ua)