Біологам вдалося "відновити" сітківку ока миші, видаливши ген сліпоти

Біологам вдалося "відновити" сітківку ока миші, видаливши ген сліпоти
Фото: Око людини

Вчені вперше провели дослід за допомогою геномного редактора

У США біологи вперше використали геномний редактор, щоб "виправити" ДНК в клітинах сітківки ока миші. Їм вдалося видалити ген, пов'язаний з розвитком повної сліпоти. Про це повідомляє Nature Communications.

"Наші попередні досліди показали, що ми можемо уникнути розвитку сліпоти у таких тварин, якщо ми видалимо в клітинах сітківки ген Nrl, що змусить палички перетворитися в клітини, схожі за формою на колбочки. Це врятує і "колишні" палички, і сусідні з ними справжні колбочки від знищення в майбутньому", - пояснив Ананд Сваруп з Національного інституту очей в Бетесде в США.

Біологам вдалося "відновити" сітківку ока миші, видаливши ген сліпоти

Фото: Миша

В очах людей і багатьох ссавців містяться два типи світлочутливих клітин - колбочки і палички. Перші дозволяють розрізняти кольори, проте працюють тільки при досить високій освітленості, а палички дають можливість бачити силуети предметів при тьмяному світлі зірок або Місяця.

До речі, психологи дізналися, скільки людей готові заподіяти іншим біль за винагороду.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся