ua en ru

Місія нездійсненна: апарат Schiaparelli перестав подавати сигнали з Марса

Місія нездійсненна: апарат Schiaparelli перестав подавати сигнали з Марса Фото: Schiaparelli (esa.int)

При посадці модуля на планету стався збій, причину якого вчені не можуть зрозуміти

Апарат Schiaparelli перестав передавати дані приблизно за 50 секунд до очікуваної посадки. Після того, як модуль увійшов у атмосферу і розкрив парашут, щось пішло не за планом, повідомляє прес-служба Європейського космічного агентства.

При цьому Trace Gas Orbiter, який прибув на Марс разом з Schiaparelli, отримав всю необхідну інформацію з посадкового модуля, успішно вийшовши на орбіту планети. За словами глави операцій ЄКА Андреа Аккомаццо, вчені повинні в найближчі дні з'ясувати, що сталося в останній момент при посадці. Але він нічого не може сказати про те, чи є ймовірність, що апарат розбився.

Апарати, що знаходяться на орбіті Марса апарати продовжать зв'язуватися з посадковим модулем. Також апарати NASA попробуйют сфотографувати Schiaparelli на поверхні планети.

Вчені відзначили, що було кілька можливостей відстежити модуль. Одна з них – через радіотелескоп Giant Metrewave Radio Telescope в Індії, який визначив зниження апарату, але не зміг отримати відомості. Друга – через станцію "Марс-експрес", для якої сигнал Schiaparelli був непереконливим. А третя – з допомогою апарат Trace Gas Orbiter, який зафіксував зниження, але не отримав дані про посадку.

Раніше Земля отримала перший сигнал місії ExoMars з Марса.