ua en ru

Українець створив мобільний додаток для боротьби з суржиком

Українець створив мобільний додаток для боротьби з суржиком Фото: Додаток "Р. І.Д."

На логотипі програми зображено дерево життя, яке уособлює єдність світу і безперервність роду

Програмісти з Черкас створили мобільний додаток, який допоможе українцям позбутися суржику у своїй промові. Про це йдеться в сюжеті "5 каналу".

"Р. І.Д." представляє собою безкоштовний мобільний додаток, що допомагає вивчати цікаві українські слова і дізнаватися більше про історію українського народу.

Одна з головних цілей проекту, за словами розробників, - допомогти людям викорінити зі своєї промови так званий суржик - розмовна мова, що включає елементи української та російської мов.

Заснував проект програміст Максим Тимчий. Близько року тому у нього з'явилася ідея створити сервіс для вивчення "смачних" українських слів.

"Суржик люди часто визначають як українська мова. Багатьом здається, якщо ти говориш українською, значить, ти неосвічений, твій інтелектуальний рівень нижче. Тому для багатьох переходити на українську - це проблема, тому що вони бояться, що їх будуть оцінювати з цього, бояться, що інші будуть думати: ага, ти говориш українською, значить, твій інтелектуальний рівень нижче", - розповів Максим.

Додамо, що "Р. І.Д." - це рекурсивний акронім, тобто слово, яке розшифровує саме себе. "Р" означає рід, "І" - історія, "Д" - духовність. Це три основних принципи проекту.

Раніше в Україні запустили мобільний додаток "Моя поліція".