ru ua

Українці створили GPS-маяк, який допоможе знайти викрадені авто

Українці створили GPS-маяк, який допоможе знайти викрадені авто Фото: Пристрій "Автозакладка" (ain.ua)

Українські стартапери вирішили боротися з високим рівнем викрадення автомобілів середнього і преміум-класу в країні

Українська компанія "Тім Бернерс Груп" запустила пристрій "Автозакладка" - GPS-маяк, що допомагає стежити за своїм автомобілем і шукати його у випадку викрадення. Про це пише онлайн-журнал AIN.UA.

Наголошується, що "Автозакладка" - це GPS-маяк з додатком для iOS і Android. Маячок ховається в авто і більшу частину часу проводить у сплячому режимі. Він виходить на зв'язок з додатком, аби власник міг визначити місцезнаходження авто, певну кількість разів на добу (це настроюється через додаток). Зазвичай - це від одного до чотирьох разів на добу, у такому режимі батарейка маячка розрахована на 1500 сеансів зв'язку.

Якщо ж зловмисники під час викрадення будуть використовувати глушники GPS-сигналу, маячок все одно зможе допомогти визначити, де знаходиться авто, вже після викрадення (глушники використовують, як правило, під час викрадення і переміщення автомобіля в місце "відстою").

Пристрій виробляється в Україні (комплектація і монтаж), а модульна частина гаджета (GPS - GSM-модулі) складається з європейських комплектуючих.

Сам маяк коштує 1800 грн, сервіс працює по абонплаті - за 30 грн в місяць користувач отримує додаток, SIM-карту, послуги сервісного центру кабінет на сайті, за 60 грн - усе те ж саме плюс пошук викраденого автомобіля.

До речі, в Україні анонсували перший безпілотний автомобіль.