ru ua

Першоквітневий жарт: прикордонники повідомили про "зубасте" поповнення в лавах (відео)

Першоквітневий жарт: прикордонники повідомили про "зубасте" поповнення в лавах (відео) Фото: Нільський крокодил (dpsu.gov.ua)

На 1 квітня прикордонна служба України виклала новину про те, що в рядах прикордонників з'являться рептилії

Державна прикордонна служба України в свято 1 квітня опублікувала новину, в якій йдеться про нові методи контролю кордону. Незабаром у службових собак, що працюють на кордоні, можуть з'явитися нові колеги – крокодили Нілу. Про це інформує сайт Держприкордонслужби.

Повідомляється також, що під наглядом зоологів прикордонники почали експеримент, який дозволить їм надалі використовувати під час служби нільських крокодилів. Рептилії будуть "працювати" виключно у водній місцевості. Для початку їм довірять охорону прикордонних катерів і кораблів, що базуються в Одеській області.

Перший вихід бойових крокодилів на службу відбудеться тільки при сприятливих умовах, адже ці рептилії відчувають себе комфортно лише при температурі вище 18 градусів. Враховується також раціон "новобранців", хоча тварина може знаходитися без їди приблизно рік або навіть більше. Поселять "прикордонників" в спеціально обладнаних тераріумах на території прикордонних частин.

Ідею альтернативного застосування нільських крокодилів в справі захисту кордонів вже підтримали співробітники Одеського зоопарку. Саме вони і передали в частини для проходження початкової підготовки першу партію "новобранців". Разом з крокодилами в Одеський загін морської охорони мобілізували співробітника зоопарку. Він буде супроводжувати рептилій протягом всього періоду адаптації.

Головним аргументом на користь вибору таких грізних хижаків в якості охоронців морських територій стала їх надчутливість. Нільські крокодили мають надзвичайно потужні рецептори сприйняття навколишнього світу. Вони можуть реагувати на найменший рух у воді на відстані до ста метрів. Також ці рептилії відмінно почувають себе під водою. Особливу цінність представляє руйнівна сила крокодилів: одним ударом хвоста їм цілком під силу зламати, наприклад, човен контрабандистів.

Відео: Нільські крокодили незабаром поповнять лави помічників прикордонників (www.youtube.com/Державна прикордонна служба України)

Цікаво, що відео про нові методи контролю кордону було опубліковано 31 березня.

Нагадаємо, що на Шрі-Ланці на журналіста напав крокодил.