ua en ru

Андрухович розповів про свою мрію

Андрухович розповів про свою мрію Фото: у Юрія Андруховича є мрія (UNIAN)

Знаменитий письменник розповів про своїй концепції єдиної країни

Відомий український письменник Юрій Андрухович поділився у своєму блозі думками про те, що Західна Україна стала неймовірно популярною для російськомовних туристів, які, на думку автора, не цінують культуру регіону і не поділяють культурні пам'ятники і новобудови.

"В Франике російська запанував на моїй улюбленій Липовій алеї, нині Шевченка. Ведені навігацією, гості міста безперервним потоком рухаються по ній у парк і озера. Я безпомилково впізнаю їх не тільки по рюкзаках. Звичка фоткатись на тлі новобудов, які вони беруть за видатні пам'ятники архітектури, значно красномовніше будь-якого рюкзака. «Дивись, яка церква прикольна!» - захоплюються вони імпозантної віллою. Втім, це не єдина версія: скільки раз про тих же віллах, які у нас на початку парку, доводилося чути, що вони «польські дачі».

Якщо туризм покликаний розширювати і поглиблювати знання про іншому і інших, то це зовсім не той випадок. Бо знання (умовно кажучи) якими були, такими і залишаються. І про афінах знання, і про баноше, і про пам'ятки архітектури", - написав Андрухович.

І негайно запропонував свій варіант розвитку ситуації:

"І ось я закриваю очі і починаю це бачити. Юрби галасливих львовогаличан на підступах до харківського Держпрому або в заповідних лісах Слобожанської Швейцарії. Селфи з ракетою на дніпровському «Південмаші». Ефектне групове фото з Дніпрогесом. Колективні походи по хребтах відвалів у Кривому Розі. Масові зависання в модних чебуречних Маріуполя з обов'язковим і ритуальним виконанням «Там під львівським замком» у фіналі застілля. Для прихильників екстриму - розважально-спортивні стрільби в районі Авдіївки і Станиці Луганської. А також безліч інших захоплюючих і прельстительных пропозицій - країна велика і чого в ній тільки немає.

Ось такий у мене в загальних рисах dream. Тепер я чекаю не дочекаюся його втілення. А щоб не чекати занадто довго і прискорити процес, я сідаю в потяг до Родзинок і їду на Схід. З надією, що і Родзинки вже незабаром стане Родзинкой", - пожартував Юрій Андрухович.

А в тому самому Харкові тим часом завершили новий пам'ятник історичному герою.