ua en ru

"Великий запит": жителі Донбасу все більше хочуть вчити українську мову

"Великий запит": жителі Донбасу все більше хочуть вчити українську мову Колаж РБК-Україна

У прифронтових містах навіть відкрили курси української мови

На Донбасі зріс попит на вивчення української мови. Про це розповіла Анастасія Розлуцька, керівник проекту "Є-мова!", керівник проекту "Безкоштовні курси української мови", передає "Главком".

Вона повідомила, що в прифронтових містах зріс попит на вивчення української мови і тепер безкоштовні курси працюють у Костянтинівці, Щастя, Дружківці, Краматорську і Маріуполі.

"У цих містах ми знайшли волонтерів. У Краматорську великий запит, там працюють не тільки з дітьми, але і з людьми з обмеженими можливостями. Координатор Оксана Воробйова знайшла цікавий підхід – вивчення української мови через спільну роботу. Слухачі разом роблять вишивки. Під час вишивання вони всі спілкуються один з одним. Також є група, яка робить маскувальні сітки. Під час виготовлення маскувальної сітки вивчається українська мова", – говорить Анастасія Розлуцька.

За її словами, завдання курсів – допомогти людині перейти на українську мову, тобто "розв'язати мову", створити комфортне середовище.

Наголошується, що курси спрямовані в першу чергу на російськомовних громадян України. Волонтер підкреслила, що російськомовні громадяни нашої країни знають українську мову, але бояться або не можуть перейти на неї.

Користуються цими курсами емігранти і біженці з Російської Федерації в Україні.

"У нас також є групи іноземців. Наприклад, у Києві є "Будинок вільної Росії", заснований російськими емігрантами. На їх базі працюють курси з вивчення української мови. Там навчаються росіяни і білоруси. Тобто це група, де люди починають вивчати абсолютно з нуля", – сказала Розлуцька.

Нагадаємо, що відома українська актриса Ірма Вітовська заявила, що готова працювати у фаст-фуді, лише б не брати участь в україномовних проектах.