ua en ru

В Добропіллі вандали зіпсували пам'ятник одиноким матерям

В Добропіллі вандали зіпсували пам'ятник одиноким матерям Фото: Пам'ятник одиноким матерям (Колаж РБК-Україна)

Скульптура присвячена матерям -одиначкам

У місті Добропілля Донецької області невідомі зламали пам'ятник, присвячений матерям-одиначкам. Про це повідомляє місцеве видання "Новий шлях" на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Скульптура, присвячена материнству, встановлена у центрі міста. Вона уособлює всіх самотніх матерів. Виконана у вигляді жінки, яка тримає в руках скрипку зі смичком, а навколо жінки - багато маленьких дітей, яких вона веде за собою. Вандали зламали смичок, а на самій скрипці відламали гриф і кілки.

В Добропіллі вандали зіпсували пам'ятник одиноким матерям

Фото: Зіпсована скульптура (facebook.com/НОВИЙ-ШЛЯХ)

"Наші високоморальні і духовні земляки спочатку зламали на скрипці на скульптурі біля входу в парк, в народі званої Мати-одиначка, смичок. Напевно, думали, що твір з бронзи або "люминия", а воно виявилося з дерева. На цьому "поціновувачі мистецтва" не зупинилися - зник гриф і колки у скрипки. З такими темпами скоро почнуть зникати діти. А мати сьогодні навіть заплакала", - написано в повідомленні.

В Добропіллі вандали зіпсували пам'ятник одиноким матерям

Фото: Скульптура до нападу вандалів (radadobropillya.org.ua)

Пам'ятник одиноким матерям встановили влітку 2016 року, а установкою займалася фірма з Харкова.

А нещодавно, в Конотопі вандали спортили пам'ятник жертвам Голодомору. Пам'ятник залили маслом. Про акт вандалізму повідомив місцевий чиновник Вадим Фещенко. Він зазначив, що невідомі облили пам'ятник машинним маслом.

"Місто Конотоп. Сьогодні у нас буде вшанування пам'яті жертв Голодомору. І якісь нелюди зіпсували пам'ятник. Це не просто акт вандалізму. Це акт сепаратизму. При цьому це відбувається не перший раз – подібне відбувалося і з пам'ятником Небесної сотні. На вигляд схоже на машинне масло", - додав Фещенко.

Нагадаємо, у Дніпрі вандали знівечили портрет Олеся Гончара, який був намальований на паркані в рамках акції "Слово на стіні". Дані графіті були зображені на стінах гуртожитку ДНУ. Компанія молодих ентузіастів вирішила прикрасити свій гуртожиток.

До речі, у Запоріжжі вандали осквернили меморіальну табличку Героя Небесної сотні.