ru ua

"Довіри немає": українцям вказали на небезпеку в ТЦ

"Довіри немає": українцям вказали на небезпеку в ТЦ Фото pixabay.com

Блогер зазначив, що відсутність нормальних аварійних виходів - біда всього пострадянського простору

Український блогер та журналіст Денис Казанський, коментуючи пожежу в російському Кемерово, де в ТЦ загинули 64 людини, заявив, що ця трагедія стривожила і жителів України, адже і у нас цілком можливі такі випадки. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

"Всі розуміють, що у нас приблизно так само будують торгові центри, так само люблять замикати аварійні виходи, так само можуть за гроші закрити очі на будь-які порушення. Після страшних кадрів по ТБ чиновники вже анонсували грізні перевірки, але довіри їм немає", - пише Казанський.

За його словами, надія, як завжди, тільки на пильність самих громадян. Блогер зазначив, що відсутність нормальних аварійних виходів - біда всього пострадянського простору.

"У нас до цих пір більшість людей не знає про таку просту річ, як система "Антипаніка" або Panic exit bar - це спеціальний вид дверного замка, який розроблений саме для аварійних виходів. У цивілізованих країнах такі двері встановлюються всюди, де це необхідно. В першу чергу - в школах, лікарнях, кінотеатрах, ТРЦ", - розповів він.

Денис поділився, що там система влаштована так, що двері завжди відкривається зсередини простим натисканням на ручку, але в той же час зовні її не відкрити.

"Дуже зручно, можна не побоюватися проникнення сторонніх. Якщо б у кемеровському кінотеатрі були встановлені такі двері, більшість людей би врятувалося. Але власник вирішив заощадити, тому люди опинилися в пастці, задихнулися і згоріли", - зазначив блогер.

"Довіри немає": українцям вказали на небезпеку в ТЦФото: Аварійний вихід (facebook.com/den.kazansky)

"Зараз з'явився привід звернути увагу на виходи в тих будівлях, де буваєте ви і ваші діти. Встановлені аварійні двері з такою системою у вашому ТРЦ? Це найпростіший тест на безпеку", - підсумував він.

"Довіри немає": українцям вказали на небезпеку в ТЦСкріншот поста (facebook.com/den.kazansky)

Користувачі соцмережі поділилися своїми міркуваннями з цього приводу.

"Довіри немає": українцям вказали на небезпеку в ТЦ

Скріншот коментарів (facebook.com/den.kazansky)

"Довіри немає": українцям вказали на небезпеку в ТЦ

Скріншот коментарів (facebook.com/den.kazansky)

Нагадаємо, що на пожежі в торгово-розважальному центрі в Кемерово (Росія) загинула 41 дитина. Всього в результаті пожежі в торговому центрі "Зимова вишня" загинуло 64 людини.