ua en ru

"Питання вирішене... Вам відмовлено": Джангиров про створення автокефальної церкви

"Питання вирішене... Вам відмовлено": Джангиров про створення автокефальної церкви Фото: Дмитро Джангіров (youtube.com/UKRLIFE.TV)

Український журналіст і політолог прокоментував створення автокефалії Української Помісної Православної Церкви

"Існують структури, у яких запуск тієї чи іншої процедури розгляду питання свідомо припускає цілком конкретний результат. Канонічне православ'я – в цілому, і Вселенська Патріархія – зокрема, належать саме до такого роду систем/структурам. І, як нюанс: Патріарх Варфоломій захищав докторську роботу з питань канонічного права, яке також і викладав". Про це у своєму блозі під заголовком "Питання вирішене... Вам відмовлено" на сайті "Кореспондент" написав відомий український журналіст Дмитро Джангіров.

Враховуючи вище сказане, експерт упевнений, що в автокефалії українцям однозначно відмовлять. Все питання в тому, чи станеться це до президентських виборів 2019 року або вже після.

"Питання в даній ситуації не в тому, які з 14 автокефальних і 5 автономних "сестринських православних церков" виступлять "проти" української автокефалії. Питання в тому, хто з них виступить "за"... Причому, друге питання – суто риторичне, тому що тут ми вступаємо в сферу дії канонічного права, без будь-яких різночитань", - зазначає Джангіров.

На його думку, є ймовірність, що автокефалію підтримають самоврядні (у складі Константинопольського Патріархату) Українська Православна Церква в Канаді та Українська Православна Церква в США. Проте, найбільш вагомим буде голос самого Вселенського Патріарха, який "ще в 2016 році під час всеправославної наради у Швейцарії в присутності представників всіх "сестринських православних церков" чітко заявив: "Я підтримував і підтримую канонічну церкву в Україні і ніколи не піду на визнання розкольників". У зв'язку з тим, що Вселенський Патріарх (на відміну від президентів і депутатів) обирається довічно, у нього немає ніякої потреби так швидко змінювати погляди на прямо протилежні, вважає блогер.

"Тому у Петра Порошенка, насправді, вся надія на те, що негативна відповідь з Стамбула прийде раніше президентських виборів 2019 року ...", - підсумував Джангіров.

Раніше Петро Порошенко розповів про ідеальний сценарій створення єдиної помісної церкви.