ru ua

Епіфанія интронизировали: що це значить

Епіфанія интронизировали: що це значить Фото: інтронізація Епіфанія (РБК-Україна)

Інтронізація - це урочисте богослужіння

Сьогодні, 3 лютого, у Києві, в Соборі Святої Софії пройшла офіційна церемонія інтронізації глави Православної церкви митрополита Епіфанія.

Інтронізація являє собою урочисте богослужіння, яке зводить на престол нового предстоятеля церкви і наділяє його відповідними повноваженнями. При цьому новообраного главу церкви одягають в одяг предстоятеля.

Варто зазначити, що церемонію проводить голова церкви. При цьому сходження на трон проводять два старших митрополита. Вони можуть вибиратися або за віком, або за посадою.

Під час воздвиження на трон, митрополити вимовляють грецьке слово "аксіос", що перекладається як "гідний". При цьому, всі, хто знаходиться на літургії, його повторюють. Це відбувається три рази.

Нагадаємо, що Об'єднавчий собор пройшов 15 грудня 2018 року, по закінченню якого була створена нова Українська помісна церква, а також обраний її голова.

Раніше повідомлялося, що 31 січня набув чинності закон, який регулює зміну підпорядкованості релігійних громад, в тому числі і перехід у Православну церкву України.

Ми також писали про те, що за словами представників української інтелігенції, отримання томосу поклало кінець трехсотлетнему панування Москви над душами українців.