Ернст Невідомий: біографія і кращі роботи генія

Середа 10 серпня 2016 13:00
Ернст Невідомий: біографія і кращі роботи генія
Фото: Ернст Невідомий (segodnya.ua)

Про цікаві факти з життя скульптора Ернста Невідомого і великий талант майстра, про роботи якого знають у всьому світі

10 серпня стало відомо про те, що на 92-му році життя в Нью-Йорку помер Ернст Невідомий. Біографія, скульптури, які принесли майстрові світове визнання, як жив і кого любив Ернст Невідомий – про все це читайте в матеріалі Styler.

Ернст Невідомий: біографія, цікаві факти з життя

Останні 40 років Ернст Невідомий проживав і працював в Америці, але народився він на Уралі в 1925 році в сім'ї лікаря Йосипа Мойсейовича Невідомого і письменниці Белли Абрамівни Джур. Талант художника батьки розвивали з самого дитинства Ернста.

Эрнст Неизвестный с матерью и сестрой

Фото: Ернст Невідомий з матір'ю і сестрою (segodnya.ua)

Будучи школярем, він ходив у художню студію при Будинку піонерів, брав участь у Всесоюзних конкурсах дитячої творчості. Потім навчався у Ленінградській художній школі і відразу після її закінчення у 1943 році пішов на фронт.

В 1945р. за два тижні до перемоги був важко поранений в Австрії. Молодший лейтенант Ернст Невідомий повів за собою в атаку на супротивника бійців всього взводу, сам знищив вогневу точку ворога, та навіть отримавши поранення продовжував командувати взводом. За проявлену мужність Невідомий був удостоєний ордена Червоної Зірки і медалі "За відвагу".

Эрнст Неизвестный, скульптуры которого известны во всем мире

Фото: Ернст Невідомий, скульптури якого відомі в усьому світі (vesti.ru)

Повернувшись у рідний Свердловськ після війни, влаштувався викладачем креслення в Суворовське училище.

У 1946-му Ернст Невідомий продовжив навчання художній майстерності в Ризі, а до 1954 році закінчив Московський художній інститут імені Сурікова в. І. та філософський факультет МДУ.

Біографія Ернста Невідомого, як скульптора почалася з художніх виставок у Москві. У 1955 році він став членом Спілки художників, а в 1959-му створений скульптором Монумент Перемоги приніс йому перше місце на Всесоюзному конкурсі молодих художників. У 1961 і 1963-му роках у Москві пройшли індивідуальні виставки майстра.

Мастер за работой

Фото: Майстер за роботою (medved-magazine.ru)

Скульптури Ернста Невідомого піддавалися критиці з боку влади. Микита Хрущов назвав його роботи "дегенеративним мистецтвом" і висловив думку, що Невідомий "спотворює обличчя радянських людей". У 1962р. скульптора навіть виключили зі Спілки художників. Однак, пізніше Невідомий на прохання родичів Хрущова погодився стати автором надгробку на могилі Микити Сергійовича.

Надгробие на могиле Хрущева

Фото: Надгробок на могилі Хрущова (medved-magazine.ru)

Життя Ернста Невідомого круто змінилася в 1976р. Скульптор емігрував до Швейцарії, а в 1977-му переїхав до Америки. Його виставки з успіхом проходили в Сан-Франциско. З 1989 року Невідомий часто приїжджав в Росію, в Москві відсвяткував своє 80-річчя.

В останні роки Ернст Невідомий жив у Нью-Йорку і читав лекції з мистецтва і філософії в Колумбійському та Гарвардському університетах.

Ернст Невідомий: дружини талановитого майстра

Першою дружиною Невідомого була скульптор-кераміст Діна Мухіна, також як і чоловік, Діна закінчила Свердловське художнє училище. У шлюбі у них народилася донька Ольга, яка успадкувала талант батьків і стала художницею. Діна Мухіна відмовилася виїжджати з чоловіком в США і залишилася з дочкою в Союзі.

Эрнст Неизвестный с первой женой

Фото: Ернст Невідомий з першою дружиною (bulvar.com.ua)

Друга дружина Ернста Невідомого – Ганна Грехем. Вони одружилися в США в 1995р. Після заміжжя Ганна присвятила своє життя Невідомому, ставши його менеджером.

Анна Грэхем  и Эрнст Неизвестный

Фото: Ганна Грехем і Ернст Невідомий (ria.ru)

Найвідоміші пам'ятники Ернста Невідомого

Ернст Невідомий володів своїм власним стилем. В його роботах, які поєднували кубізм і символізм, були виражені експресія і потужна пластику. Найбільш відомими скульптурами Невідомого вважаються "Древо життя" у вестибюлі пішохідного мосту "Багратіон" в Москві.

Скульптура "Древо жизни"

Фото: Скульптура "Древо життя" (kp.ru)

Монумент "Відродження", на якому зображений Архангел Михайло був встановлений в 2000-му на великій Ординці в Москві.

Памятник "Возрождение"

Фото: Пам'ятник "Відродження" (progulkipomoskve.ru)

Пам'ятник жертвам сталінських репресій "Лик скорботи" був відкритий в 1966 році в Магадані. Центральною фігурою є є особа, а всередині монумента знаходиться копія тюремної камери.

Монумент "Лик скорби"

Фото: Монумент "Лик скорботи" (academic.ru)

Статуя "Прометей" була встановлена в Артеку. Камені для цього пам'ятника привезли діти з 83 країн світу.

Прометей и дети мира в "Артеке"

Фото: Прометей і діти світу в "Артеку" (pikabu.ru)

Скульптура Невідомого є навіть у Єгипті. Монумент "Квітка лотоса" заввишки 75 метрів був встановлений в 1971 році на Асуанської греблі на честь дружби народів.

Монумент "Цветок лотоса"

Фото: Монумент "Квітка лотоса" (vk.com)

Також Ернст Невідомий є автором статуетки ТЕФІ, яку вручають у Росії за досягнення в телевізійному мистецтві.

 Премия ТЭФИ

Фото: Премія ТЕФІ (tefitv.ru)

В Україні монумент Ернста Невідомого знаходиться в Одесі. Це скульптура "Золоте дитя", яка має другу назву – Пам'ятник ненародженому генію. Він був відкритий біля Морського вокзалу в 1955 році.

Эрнст Неизвестный автор скульптуры "Золотое дитя"

Фото: Ернст Невідомий автор скульптури "Золоте дитя" (nice-places.com)

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся