ru ua

Держава обіцяє: як отримати відшкодування витрат на освіту

Держава обіцяє: як отримати відшкодування витрат на освіту Колаж РБК-Україна

Відшкодування витрат можуть отримати не тільки батьки, але й самі студенти

Жителям України покладено відшкодування витрат на освіту. Про те, як отримати гроші, витрачені на навчання, розповідає "Сьогодні".

Відшкодування коштів можуть отримати ті, хто через скорочення кількості бюджетних місць, змушений був оформляти контрактне навчання. Крім того, так звану податкову знижку можуть отримати не тільки батьки студента, а також сам студент, якщо він оплачував своє навчання самостійно з власно зароблених коштів.

Видання як приклад наводить історію киянки Мар'яни Копчинскої, яка в 2018 році отримала диплом про вищу освіту. Спочатку вона навчалася за контрактом в коледжі, а після нього – в академії. За кожен рік навчання дівчина платила 18 тисяч гривень. Про те, що вона може отримати відшкодування дізналася на останніх курсах.

"За 2017 рік повернули з 18 тисяч десь три з хвостиком. Це залежить від зарплати – тобто чим вище зарплата, тим більше ви платите податків, тим більше можна повернути", – розповідає дівчина.

Для отримання відшкодування є кілька умов. Студент повинен бути працевлаштований офіційно. Форма навчання в даному випадку значення не має. Працювати можуть як студенти-заочники, так і ті, хто навчається на денному.

Треба мати всі чеки про сплату за календарний рік, а також отримати довідку про доходи з місця роботи. Разом з контрактом на навчання, чеками про оплату, довідкою та декларацією про доходи потрібно піти у відділення податкової інспекції за місцем реєстрації та написати заяву.

Держава обіцяє: як отримати відшкодування витрат на освіту

Скріншот (segodnya.ua)

"Вони мають право подати декларацію до 31 грудня поточного року та протягом 60 календарних днів після подання такої декларації, вони отримують податкову знижку", – розповів директор департаменту податків і зборів фізичних осіб.

Гроші можна отримати на банківську картку або переведенням на ту адресу, яка вказана в декларації. Сума повернення розраховується індивідуально в сервісному центрі, проте, в цілому вона не перевищує 18% від тієї суми, яка сплачена за навчання.

Також повідомляється, що з 2019 року з'явиться нововведення – отримати податкову знижку зможуть батьки тих дітей, які проходять навчання в платних дитячих садках та приватних школах.

До речі, раніше ми писали про те, що Супрун розповіла, як навчити дітей правильно харчуватися в школі.

А також повідомляли про те, що експерт розповів, як боротися з поборами в школі.

Відео: РБК-Україна