ru ua

Грип наступає: кому і як оплатять лікарняний у 2019 році

Грип наступає: кому і як оплатять лікарняний у 2019 році Колаж РБК-Україна

Розмір допомоги по вагітності виріс

У 2019 році розмір допомоги по вагітності відчутно зріс. Також стало відомо, кому і за яких обставин нарахують виплати за відсутність на роботі з причини хвороби. Про це інформує видання "20 хвилин".

Раніше розмір допомоги по вагітності становив майже 15, 5 тис грн. Тепер він буде не менше 17 000. Якщо у 2018 розрахунок з мінімальної заробітної плати був 122,31 грн, то у 2019 році став 137,09 грн.

А ось виплати по тимчасовій непрацездатності, незалежно від підвищення мінімальної заробітної плати, не змінилися, все залежить від страхового стажу. Про це інформує спеціаліст управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Олена Шведик.

Наприклад, якщо стаж менше півроку, українець має право на матеріальне забезпечення у таких розмірах: допомога по тимчасовій непрацездатності - виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище розміру мінімальної заробітної плати, котра з 1 січня становить 4173 грн.

Допомога по вагітності та пологах у місяць буде складати не вище двократного розміру мінімальної заробітної плати та не менше розміру мінімальної заробітної плати. У 2019 мінімальний розмір допомоги по вагітності та пологах буде становити приблизно 17273 грн.

Допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується застрахованим особам залежно від страхового стажу в таких розмірах:

  • 50% середньої заробітної плати - застрахованим особам, які мають страховий стаж до трьох років;
  • 60% середньої заробітної плати - застрахованим особам, які мають страховий стаж від трьох до п'яти років;
  • 70% середньої заробітної плати - застрахованим особам, які мають страховий стаж від п'яти до восьми років;
  • 100% середньої заробітної плати - застрахованим особам, які мають страховий стаж понад вісім років.

Нагадаємо, що у мережі показали жахи лікарні на Закарпатті.

Ми писали, що Оззі Осборн став жертвою серйозної хвороби.