ua en ru

В Херсонській області всі учні початкових шкіл навчатимуться державною мовою

В Херсонській області всі учні початкових шкіл навчатимуться державною мовою Фото: Діти (kobu.kiev.ua)

Діти, які приходять на навчання, висловлюють бажання навчатися українською

У новому навчальному році, починаючи з 1 вересня, усі першокласники Херсонської області, включно з нацменшинами, навчатимуться державною мовою. Про це днями заявив начальник департаменту освіти і науки Херсонської ОДА Євген Криницький, передає газета "День".

"Наша принципова позиція – щоб абсолютно усі школи області поступово перевести на навчання українською мовою. Саме тому ми плануємо з цього року розпочати з перших класів. У Херсонській області 26 російськомовних шкіл (12 з яких - у Херсоні). Тому цей перехід буде поступовим. Є питання щодо перенавчання педагогічних кадрів, планується додаткова закупівля українських книжок. Ми плавно будемо переводити на навчання українською спочатку перші класи, потім п’яті... й так далі", - зазначив Криницький.

Рішення про поступовий перехід загальноосвітніх закладів, у яких здійснюється навчання російською, на навчання українською було прийнято під час колегії Херсонської державної адміністрації ще у червні. 2 серпня в ОДА відбулася нарада керівників освітніх закладів області щодо цього питання. Після наради Криницький зазначив, що директори шкіл не бояться змін і готові до переходу на українську.

"Ми зацікавленні у підвищені рівня знань дітей саме з української мови, тому що статистика не тішить, а лише спонукає до дій. Також розглядається питання переходу на державну мову дитячих садків. Спілкуючись із батьками, чиї діти навчаються у російськомовних школах, чую, що вони добре сприйняли цю новину і підтримали зміни. Діти, які приходять на навчання, також активно висловлюють свою позицію та бажання навчатися українською. Тому в робочому порядку планомірний перехід на українськомовне навчання не має завдати шкоди. Ми бачимо лише позитивні моменти та перспективи якісної освіти", - зазначає посадовець.

Нагадаємо, що у "ЛНР" 18-річні хлопці повалили пам'ятник Жукову і підняли український прапор.