ua en ru

Відома письменниця прокоментувала безвіз для України

Відома письменниця прокоментувала безвіз для України Фото: Оксана Забужко

Оксана Забужко вважає, що безвіз створить нову геополітичну карту в головах людей

Прийняття безвізового режиму між Україною і Євросоюзом дасть можливість докорінно змінити уявлення українців про світ і покладе кінець епосі СРСР. Про це заявила відома українська письменниця Оксана Забужко в коментарі "24 каналу".

"Вільно подорожувати без будь-яких перешкод - це зовсім інша ментальна картина. Свобода пересування створить нову геополітичну карту в головах людей. Це справжній кінець СРСР і вихід з ГУЛАГу з розв'язаними руками", - зазначила письменниця.

Забужко нагадала, що в СРСР все робилося для того, щоб прив'язати людину до певного місця проживання.

"Людина міг подорожувати тільки за рішенням партії або по комсомольській путівці. Всі пересування були директивними - в те місце, куди відправляють або вербують. Прописка закріпощала людей", - сказала письменниця.

За її словами, після проголошення незалежності українці отримали величезну перевагу в якості вільного пересування по країні.

"Ось це і є динаміка західного, цивілізованого світу - свобода пересування. Раніше ми могли тільки мріяти, а зараз безвіз розширює ці можливості на європейські країни. Нам відкривають двері, що є величезним благом для українців. Цим рішенням закладається зовсім інша ментальна прошивка. Це тривала війна і відразу нічого не зміниться. Але безвіз є дуже важливим кроком до відкритого світу і вписуванню в нього України", - підсумувала Забужко.

Раніше Сергій Жадан розповів, чому українцям потрібен безвізовий режим.