ua en ru

Відомий журналіст заявив, що в Україні все більше говорять українською

Відомий журналіст заявив, що в Україні все більше говорять українською Фото: Україна (flickr.com/usembassykyiv)

Мовну толерантність українців назвали причиною військової агресії РФ

В Україні і зокрема в Києві зростає популярність української мови. Про це написав журналіст Роман Цимбалюк на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Він заявив, що з моменту окупації Криму мовному питанню прийшов кінець, проте Україна все ж залишилася двомовною.

"Зараз в Україні в цілому і у Києві зокрема все більше і більше говорять українською. Говорять на вулицях, у чергах, в магазинах і кінотеатрах. Скрізь чути українську мову. Українська мова стає все більш і більш популярною в побутовому спілкуванні", - заявив журналіст.

За його словами, в Києві, коли він звертався до російськомовних українською мовою, вони миттєво і без проблем відповідали українською.

"Україна багато в чому залишилася двомовною. І нікого не лінчують через це. Але відбулися колосальні зміни. Мови стало дійсно більше. З української мови на російську також люди переходять без проблем, коли знають, що людина не вловлює все, оскільки приїхала наприклад з РФ. Ніякого дискомфорту це не викликає", - зазначив Цимбалюк.

Він переконаний, що саме мовна толерантність українців дала підстави говорити про "виключно російськомовну Україну", що стало однією з причин військової агресії Росії.

На думку журналіста, ті, хто говорять про "один народ" і "загальну культуру", ніколи не говорять про "одну мову", оскільки у формулі "один" і "загальний" українській мові місця немає.

"Будь-яка мало-мальськи грамотна людина поважає і знає українську мову, і її буде ставати все більше і більше. Це елемент опору вторгнення. Внутрішньоукраїнська дискусія щодо мовного питання закінчилася з моменту перетину держкордону російськими окупантами в Криму", - написав Цимбалюк.

Відомий журналіст заявив, що в Україні все більше говорять українською

Відомий журналіст заявив, що в Україні все більше говорять українською

Скріншот поста акаунта facebook.com/RomanTsymbaliuk

До речі, український журналіст в прямому ефірі розповів росіянам, хто почав війну на Донбасі.