ru ua

Якого числа в Україні відзначається День батька

Якого числа в Україні відзначається День батька Фото: День Батька - 18 червня 2017 (pixabay.com)

День батька - одне з найбільш зворушливих і добрих свят, що відзначають у всьому світі. Українські батьки будуть приймати поздоровлення вже зовсім скоро

Батьки - найдорожчі люди для кожної людини. Вони потребують нашої турботи та уваги як ніхто інший. А в ці вихідні настане ще один привід відвідати рідних і показати їм усю свою любов.

Щоб ви не забули привітати тата, Styler розповість про те, якого числа Міжнародний день батька 2017 в Україні.

Коли День батька 2017 та як його відзначають у світі

Свято прийшло до нас не так давно, але його історія почалася ще в 1910 році в американському містечку Спокан, штат Вашингтон. Коли якась місіс Додд, в знак вдячності і поваги своєму батькові, який самостійно виховав її і ще п'ятьох дітей, запропонувала мерії заснувати нове свято для вшанування всіх турботливих і люблячих батьків.

День люблячих тат відзначають уже понад півстоліттяФото: День люблячих тат відзначають уже понад півстоліття (freeimages.com/mark uttecht)

Керівництво міста підтримало її ідею. Залишилося тільки визначитися з датою. Планувалося відзначати його 5 червня, в день народження тата місіс Додд, але до цього дня приготування не вдалося закінчити, і урочистості перенесли на кілька тижнів пізніше. Незабаром свято стало популярним і в інших містах США.

День батька, святкування якого в багатьох штатах спочатку розрізнялися, в 1966 році був оголошений президентом Америки Ліндоном Джонсоном загальнонаціональним. Була встановлена єдина дата для урочистостей на честь всіх татусів – кожну третю неділю червня.

Пізніше до святкування приєдналися і Великобританія, Франція, Японія, Китай. В червні це свято проходить майже в 30 країнах світу. В Італії також відзначають День батька, але не влітку, а 19 березня. У Німеччині татусів вітають у Вознесіння, а в Австралії – у першу неділю вересня.

Якого числа День батька в Україні 2017

Міжнародний День батька 2017 в Україні відзначається, як і в багатьох інших країнах, 18 червня. Свято прийшло до нас зовсім недавно і ще не є офіційним.

18 червня відзначається День батька 2017Фото: 18 червня відзначається День батька 2017 (freeimages.com/Denise Docherty)

У 2009 році була спроба встановити дату свята на державному рівні. За ініціативи Міжнародного центру батьківства та Центру підтримки сім'ї було запропоновано відзначати День батька в Україні кожну третю неділю вересня. Проект Указу про встановлення свята в якості офіційного був схвалений Верховною Радою в 2013 році, але до теперішнього часу цей документ не затверджений.

Тому День батька в Україні відзначається як влітку, так і у вересні. Це свято - чудова можливість показати найріднішій людині всю свою ніжність і турботу. Скільки б приводів для цього не було, використовуйте їх. І навіть без приводу даруйте батькам любов і увагу.