Проспекту Бандери в Києві - бути: петицію про нове перейменування підписували "боти"

STYLERLIFE        20.10.2016 - 15:35
Фото: Київська міська рада (112.ua)
Фото: Київська міська рада (112.ua)

Перевірка показала, що третина підписів під петицією, вже набрала 10 тисяч голосів, були фальшивими

Київрада вирішила не розглядати петицію "Про недопущення перейменування проспекту Степана Бандери", в якій її автори пропонували присвоїти проспекту "нейтральну" назву. Причина – масова фальсифікація голосування.

За словами керівника апарату Київської міської адміністрації Володимира Бондаренка, перевірка показала, що 3396 голосів (30,09%), швидше за все, були введені "механічним способом без участі громадян". В процесі голосування було задіяно 160 ІР-адрес, з яких "вкинули" від шести до 682 голосів. Ще з 34 ІР-адрес голосували по п'ять разів, з 49 – по чотири рази.

Більшість "ботів" входило на сайт, використовуючи адресу електронної пошти в домені @meta.ua, а прізвище, ім'я та по батькові підписантів вводилися великими літерами без пробілів.

Виявилися факти фальсифікації ще по двом петиціям – про створення в Києві зоополіції (106 фактів подвійного голосування, шість фактів потрійного та один факт, коли один чоловік проголосував чотири рази), а також про заборону будівництва на станції метро "Героїв Дніпра" (мова йде про фальсифікацію 1198 голосів).

На даний момент міська адміністрація направила звернення до прокуратури Києва з вимогою відкрити кримінальне провадження за ст. 361 Кримінального кодексу України у зв'язку з фактами можливого незаконного втручання в роботу системи електронних петицій, які призвели до викривлення інформації в даній системі. Максимальне покарання по цій статті полягає в позбавленні волі на шість років.

Відзначимо, що рішення Київської міської ради про перейменування Московського проспекту на проспект Степана Бандери набуло чинності на початку серпня 2016 року.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top