ua en ru

Проспекту Бандери в Києві - бути: петицію про нове перейменування підписували "боти"

Проспекту Бандери в Києві - бути: петицію про нове перейменування підписували "боти" Фото: Київська міська рада (112.ua)

Перевірка показала, що третина підписів під петицією, вже набрала 10 тисяч голосів, були фальшивими

Київрада вирішила не розглядати петицію "Про недопущення перейменування проспекту Степана Бандери", в якій її автори пропонували присвоїти проспекту "нейтральну" назву. Причина – масова фальсифікація голосування.

За словами керівника апарату Київської міської адміністрації Володимира Бондаренка, перевірка показала, що 3396 голосів (30,09%), швидше за все, були введені "механічним способом без участі громадян". В процесі голосування було задіяно 160 ІР-адрес, з яких "вкинули" від шести до 682 голосів. Ще з 34 ІР-адрес голосували по п'ять разів, з 49 – по чотири рази.

Більшість "ботів" входило на сайт, використовуючи адресу електронної пошти в домені @meta.ua, а прізвище, ім'я та по батькові підписантів вводилися великими літерами без пробілів.

Виявилися факти фальсифікації ще по двом петиціям – про створення в Києві зоополіції (106 фактів подвійного голосування, шість фактів потрійного та один факт, коли один чоловік проголосував чотири рази), а також про заборону будівництва на станції метро "Героїв Дніпра" (мова йде про фальсифікацію 1198 голосів).

На даний момент міська адміністрація направила звернення до прокуратури Києва з вимогою відкрити кримінальне провадження за ст. 361 Кримінального кодексу України у зв'язку з фактами можливого незаконного втручання в роботу системи електронних петицій, які призвели до викривлення інформації в даній системі. Максимальне покарання по цій статті полягає в позбавленні волі на шість років.

Відзначимо, що рішення Київської міської ради про перейменування Московського проспекту на проспект Степана Бандери набуло чинності на початку серпня 2016 року.