ua en ru

В Києві вкрали унікальне погруддя Лесі Українки (фото)

В Києві вкрали унікальне погруддя Лесі Українки (фото) Фото: Погруддя Лесі Українки (facebook.com/Музей-видатних-діячів-української-культури)

З фасаду музею поетеси зник значущий пам'ятник історії та культури

У Києві вандали вкради погруддя відомої української поетеси Лесі Українки з пам'ятною дошкою, яке понад 40 років прикрашало меморіальний будинок по вул. Саксаганського, 97. Про це повідомила прес-служба Музею видатних діячів української культури в соцмережі Facebook.

Бюст був вкрадений вночі 3 березня. Відзначається, що ніяких додаткових пошкоджень на фасаді немає. У поліції завели кримінальну справу.

"Злодії подбали заздалегідь про надійні сходи або поміст, тому що з "землі" його не дістанеш і легко в руки не візьмеш..." – зазначили в співтоваристві.

В Києві вкрали унікальне погруддя Лесі Українки (фото)В Києві вкрали унікальне погруддя Лесі Українки (фото)В Києві вкрали унікальне погруддя Лесі Українки (фото)

Фото: Погруддя Лесі Українки (facebook.com/Музей-видатних-діячів-української-культури)

У будинку по вул. Саксаганського, 97, з 1899 по 1909 роки жила Леся Українка (Лариса Петрівна Косач) та її родина, а з 1960-го тут працює музей поетеси.

В Києві вкрали унікальне погруддя Лесі Українки (фото)

Фото: Музей Лесі Українки (facebook.com/Музей-видатних-діячів-української-культури)

"Вкрадено не типовий виріб з кольорового металу, а визначний пам'ятник історії та культури, витвір мистецтва, який не тиражувався! Тому вкрай важливо знайти його до остаточного знищення вандалами", - зазначили в музеї.

В Києві вкрали унікальне погруддя Лесі Українки (фото)

Скріншот поста (facebook.com/Музей-видатних-діячів-української-культури)

Погруддя Лесі Українки та пам'ятна дошка, які становлять єдину композицію, виконані з бронзи. Автори роботи – відомі народні художники України та лауреати Національної премії імені Тараса Шевченка – скульптор Галина Кальченко та архітектор Анатолій Ігнащенко.

Варто відзначити, що це вже другий акт вандалізму в 2018 році, спрямований проти Лесі Українки.

Раніше у Києві осквернили могилу легендарної української поетеси.

У лютому невідомі пошкодили її пам'ятник на Байковому кладовищі в столиці.