ru ua

У київському вузі читатимуть спецкурс про "Гру престолів"

У київському вузі читатимуть спецкурс про "Гру престолів" Фото: "Гра престолів" (Фото: HBO)

Запис на новий курс розпочнеться з березня

У Київському університеті імені Бориса Грінченка вирішили запустити спеціальний курс за вибором "Ігри престолів": міфи та ритуали". Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Новий спеціальний курс з'явиться вже в наступному семестрі, а записатися на нього можна буде у березні 2018 року.

На спецкурсі будуть вивчати не тільки серіал, але і книги Джорджа Р. Р. Мартіна, за якими він знятий.

Як стверджує автор курсу, доктор філологічних наук, доцент Юлія Вишницкая, записатися на курс можна буде вже на початку березня.

"Хочу, щоб цей курс був корисним і цікавим не тільки для філологів, але й студентів інших, навіть не гуманітарних спеціальностей", - пояснює вона.

За словами Вишницкой, ідея про введення такого курсу виникла випадково, після того, як вона дізналася, що подібній курс з'явився в Америці.

"Кілька років тому побачила новину про Каліфорнійський університет, де запустили спецкурс на основі серіалу "Гра престолів". Я тоді подумала: "О, як круто!" Хоча серіал сама тоді ще не бачила. Згодом подивилася всі сезони і сказала собі: "Я зможу!" Захотілося, щоб студенти нашого університету Грінченка могли вивчати те, що цікаво їм та їхнім одноліткам, наприклад, в Америці", - розповіла доктор філологічних наук.

Деякий час Юлія Вишницкая виношувала ідею такого проекту і в якийсь момент зрозуміла, що курс має бути побудований на основі міфології.

"Відмінність мого курсу від Гарвардського і Каліфорнійського в тому, що матеріалом буде не тільки серіал "Гра престолів", але й - і це в першу чергу - цикл романів Джорджа Мартіна "Пісня Льоду та Вогню", а також интермедиальные версії тексту: настільні та рольові ігри, живописні полотна, засновані на фентезі-романах Джорджа Мартіна", - зазначила доцент.

До речі, зірка "Ігри престолів" порівняла зйомки останнього сезону серіалу з випробуванням.