ru ua

"Кримські татари – не російський світ": російський журналіст розповів, чого бояться кримчани

"Кримські татари – не російський світ": російський журналіст розповів, чого бояться кримчани Фото: Крим (РБК-Україна)

У росіян пройшла ейфорія від приєднання Криму

Російський журналіст Орхан Джемаль висловив думку про те, що жителі Криму, після возз'єднання з Україною будуть сприйматися, як зрадники. Про це журналіст розповів у своєму інтерв'ю виданню "Цензор.Нет".

Журналіст вважає, що повернення Криму в Україну буде дуже складним і хворобливим процесом, і цей процес не пов'язаний з президентством Володимира Путіна.

"Його змінник, навіть якщо він буде дотримуватися точки зору, що Крим український, не зможе помахом пера його повернути. Це буде дуже складний і болісний процес", – підкреслив Орхан Джемаль.

Журналіст стверджує, що ейфорія від анексії Криму у жителів РФ вже пройшла, так як вони почали розуміти, що крутих курортів, як в Анталії там не з'явиться.

"Всім раптом дійшло, що бабки Крим цей зжирає, а приїхати туди відпочивати можна було і при українцях, і нічого там особливо не змінилося. І це явно не стане другою Хургадою або другою Анталією. Тобто, чисто шкурно, що ми отримали? Начебто нічого. Але ж ні з однією шкурности людина складається. У неї є певні штампи – приріст території, возз'єднання народів. Багато можна придумати речей, які не вимірюються шлунком, товщиною гаманця і т. д., і вони будуть працювати довго", – пояснив Джемаль і висловив думку про те, що якщо б, в 90-х роках була створена кримськотатарська автономія, анексія могла б і не відбутися.

"Я вважаю, що українська влада в 90-ті роки, в нульові роки запізнилися з рішенням про створення кримськотатарської автономії. Якщо б чисто юридично була створена кримськотатарська автономія, як національна республіка, то так би просто ця ситуація не пройшла. Зараз, звичайно, вирішувати таким чином цю проблему пізно, але краще пізно, ніж ніколи. Запит на справедливість є у всіх, незалежно вигідно-невигідно. Крім справедливості це може стати корисним для України", - наголосив журналіст.

Крім того, Орхан Джемаль додав, що не все населення Криму готове повернутися в склад України, деякі бояться того, що Україна буде сприймати їх як зрадників.

"Крим ж у частини російськомовного населення або виступив на боці Москви, або зайняв такий нейтралітет "моя хата з краю". Зрозуміло, що, коли в тебе на кожному кроці "ввічливі чоловічки", ти сильно не погуляєш. Але тим не менш, уявіть цих людей. Їм, припустимо, буде запропоновано повернутися в Україну, вони ж абсолютно точно впевнені, що в новій возз'єднаній Україні вони будуть сприйматися тільки як зрадники", – розповів журналіст.

Джемаль пояснив, що більшість корінного населення Криму дуже болісно сприймає появу російського світу.

"Тому що як не крути, кримські татари - це довгожителі Криму. Автохтони. Це місцеві. Тільки в двадцятому столітті їх викинули практично повністю з півострова. Заселили замість них "російський світ". І ці люди з неприязню сприймають групу людей корінної національності. А кримські татари – не російський світ. Вони з острахом, нервово сприйняли появу росіян там в 14-му році. Їх дуже легко і просто зрозуміти. Вони не вперше стикаються з появою "ввічливих людей", "зелених чоловічків" і т. д. В 44-му році це вже було. Так що чому вони напружилися, це чудово можна зрозуміти. А для "русского світу" Криму, звичайно, прибрати кримськотатарський фактор було б цікаво", - підкреслив журналіст.

Орхан Джемаль - російський журналіст і один із творців "Мусульманського союзу журналістів Росії", відомий завдяки відео, коли він в ефірі російського каналу НТВ вельми емоційно захищав кримських татар у Криму.

До речі, у мережі показали кримську подачку від Путіна.